Big Questions: S designérkou Annou Marešovou o tom, proč jsou důležité Venušiny kuličky

Vibrátor, který působí elegantně, Venušiny kuličky, které by měla mít každá žena, a menstruační kalíšek, který je radost používat. Designérka Anna Marešová se svou značkou Whoop-dee-doo pečuje o ženskou intimitu.
Redakce Harper's Bazaar
——
15. prosince 2022

Foto: Petr Kozlík

„Když jsem vymýšlela svůj vibrátor, měla jsem spíše abstraktní představu o tom, jaké by měl vyvolávat pocity, než abych přemýšlela nad konkrétním tvarem. Ale chtěla jsem, aby šlo o produkt, který nebude působit lacině a vulgárně. Aby se za něj ženy nestyděly a aby se ho neostýchaly používat,“ říká designérka Anna Marešová. V rámci rešerší zkoušela desítky konkurenčních výrobků všech tvarů, hyperrealistických podob i barev… „Došlo mi při tom, jak jsou u vibrátoru důležité i detaily, jako je vůně nebo zvuk motoru. Ten náš vydává nižší, až medový zvuk s příjemnou frekvencí,“ popisuje designérka, která věří, že svým estetickým přístupem otevřela cestu i pro lidi, kterým stávající segment s erotickými pomůckami přišel obscénní. „Protože design může měnit pohled na věc. A věřím, že se mi daří vytvořit pocit, že sebeuspokojování je naprosto v pořádku,“ říká.

Kromě vibrátoru a menstruačního kalíšku uvedla i několik velikostí Venušiných kuliček. Ty by doporučila každé ženě. „Fungují skvěle na posílení pánevního dna. Vedlejším efektem je to, že zvyšují libido. A mám několik referencí, že dovedou zvednout sebevědomí. Navíc správné prokrvení pánevního dna je důležité. Často ale nevíme, kde pánevní dno máme, a kuličky nám ho pomohou začít vnímat,“ míní Anna Marešová, která v současnosti – kromě projektu lanovky na Petřín, který taky bude svým způsobem intimní – přemýšlí i nad dalšími produkty, které povznesou rozkoš a ženské intimní zdraví. „Nápadů mám víc, od tématu, které by nemělo být tabu, a tím je inkontinence, přes pomůcku pro páry až po masážní oleje,“ dodává.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu