Big Questions: Hyperpigmentace

Harper’s Bazaar pravidleně připravuje sérii podcastů zvanou Big Questions na témata, která v redakci vnímáme jako důležitá a přitom vzrušující a která, když baví nás, budou bavit i vás. Ptáme se přesně na to, na co se chcete ptát vy.
Redakce Harper's Bazaar
——
12. září 2022

Foto: Getty Images

Nová série podcastů Harper’s Bazaar Big Questions se zabývá tématem hyperpigmentace a pigmentových skvrn, které postihují ženy především po slunění, ale také v důsledku hormonálních změn. Jak se k pleti chovat, abychom pigmentovým skvrnám předcházely? Proč milovat vlastní odstín kůže? A jak se případné hyperpigmentace šetrně a úspěšně zbavit? Čtveřice podcastů o hyperpigmentaci vznikla ve spolupráci s dermokosmetickou značkou Eucerin.  Během září šéfredaktorka Nora Grundová vyzpovídá čtyři hosty:

Prvním bude ​​lékařka a dermatoložka MUDr. Lucie Rajská, Ph.D., specializující se na preventivní dermatologii a na mini-invazivní zákroky.  Její instagramový účet, kde se zabývá tím, jak si udržet pleť nejen krásnou, ale především zdravou, sleduje téměř 13 000 lidí. V podcastu bude mluvit o tom, jak důležité je sledovat složení krémů a dalších kosmetických přípravků a co v nich hledat, čeho si všímat na své kůži, jak předcházet hyperpigmentaci a jak ji eventuelně eliminovat, s čím si člověk může poradit doma sám a kdy neváhat s vyhledáním odborníka.

V dalším díle se posluchači seznámí o něco blíže s moderátorkou, ambasadorkou dermokosmetické značky Eucerin a dvojnásobnou  matkou Kateřinou Podrazkou. Ta se značkou Eucerin spolupracuje již několik let, a s hyperpigmentací se setkala během těhotenství. „Obzvláště během toho druhého jsem s hyperpigmentacemi bojovala ve větším měřítku a musela jsem sáhnout po vhodných přípravcích. Právě v této době jsem ocenila řadu Eucerin Anti-Pigment. Za rozumné považuji i to, že se příliš nevystavuji slunci. Věřím na zdravé psychické rozpoložení a jsem přesvědčena, že na pleti se naše vnitřní nastavení podepisuje“.

O týden později Nora Grundová vyzpovídá Alenu Lochmanovou – etnoložku, spisovatelku a autorku knihy Tělo za katrem. „Téma lidské kůže a jak s ní lidé nakládají, je fascinující,“ zahajuje etnoložka díl podcastu, který se věnuje kůži z antropologického hlediska. Proč se dříve cenila před sluncem chráněná pleť a později co nejopálenější? Z jakého důvodu se lidé nechávají tetovat? A jak se náš postoj vůči odstínu pleti mění v prostoru a čase?

Posledním hostem série bude Lucia Mansfeldová – lékařka, psychodermatoložka a zakladatelka institutu AlmiAderm. Psychodermatologie je relativně mladý obor, který se zabývá nejen řešením důsledků, ale především příčin opakujících se kožních problémů, která mohou mít kořeny v duševním nesouladu i v nezdravých vztazích pacientky. „Je něco jiného, když má člověk jednorázově podrážděnou pokožku například od mycího prostředku, a když se ekzémy a vyrážky člověku opakovaně vrací. Tehdy je zásadní dostatek času a otevřená komunikace.“

První díl podcastu startuje již 15. září!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu