Big Questions: O ženské síle a nových prožitcích s návrhářkou Klárou Nademlýnskou

O tom, jak si udržet svěží tělo i mysl. O kreativitě, která nejde vypnout, a které je tou důležitou činností, která funguje jako stroj času.
Redakce Harper's Bazaar
——
10. listopadu 2022

Foto: Petr Kozlík

„Mám ráda, když zažívám v životě tempo. Když jsem v kolotoči, když dělám věci, které mě baví, nepřemýšlím nad zbytečnostmi… Nejšťastnější jsem, když jsem kreativní. Práce je pro mě koníčkem, a baví i nové věci, které si v mé profesi musím osvojit, a i ty mě udržují v jistém mládí, v duševní pohodě, i v té fyzické,“ říká módní návrhářka Klára Nademlýnská. Posledních několik sezón pravidelně spolupracuje s mladými umělci, a společně tvoří tisky na látky do nové kolekce.

V i pracovním koloběhu se snaží občas zastavit a myslet na sebe. Kromě oblíbených kosmetických rituálů a krátké ranní rozcvičky, kterou si dopřává každé ráno, si pravidelně dopřává zvukové terapie. „Při ní si dokonale odpočine tělo i duše. Terapeutka hraje v určitém rytmu na různé nástroje do toho zpívá. Těžko se to popisuje, ale frekvence hudby dokáží vypnout chaotickou mysl. Někdo může usnout, někdo se rozpláče, prožitek může být různý, ale vždycky ozdravný a relaxační,“ popisuje. A jak nezestárnout? „Řekla bych, že je důležité neřešit věk. Osobně mám pocit, že čím jsem starší, tím jsem mladší. Je to o vnitřním pocitu, a je jedno, jestli je vám dvacet nebo sedmdesát. A se stejným vnímáním k tomu přistupuji i v módě. Při tvorbě šatníku není nutné vnímat věk, o tom to není. A vždycky je fajn nebrat si věci tak moc osobně,“ dodává Klára Nademlýnská. V rozhovoru se zamyslí i nad tím, jak móda může pomoci cítit se dobře ve svém těle a jak už dokáže být mnohem víc svobodomyslná.

Vytvořeno ve spolupráci s Oslo Skin Lab

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu