Big Questions: O věku a bezvěkosti se spisovatelkou Irenou Obermannovou

Spisovatelka Irena Obermannová napsala knihu Babička, ve které popisuje život aktuálních babiček. Nechybí v něm sex, láska a něžnosti. Otevřela tak téma, nad kterým přemýšlíme. Že s přibývajícím věkem jsme možná starší, ale ne méně vášnivé a ne méně živé.
Redakce Harper's Bazaar
——
3. listopadu 2022

Foto: Petr Kozlík

„Cítím se nejlépe, co jsem se kdy ve svém věku cítila,“ říká Irena Obermannová, která letos oslavila šedesátku. „Ženy v mém věku mají dnes štěstí. Díky lékařské péči jsou zdravé, při smyslech, a spokojené. Dovedou si užívat život a zároveň v sobě mají jistou smířenost. Navíc mám pocit, že sice stárneme, ale cosi v nás, možná naše duše, nestárne. Mění se naše postoje, zkušenosti, ale naše podstata, naše lidské gros je stejné už od školky,“ míní spisovatelka, která zrovna vydala svou novou knihu Přítelkyně. Ženské přátelství je pro ni čím dál důležitější a uvědomuje si, jak důležité je o kamarádské vazby pečovat.

Péči věnuje nejen svým blízkým vztahům, ale i sobě sama. „Dělám jógu, každé ráno musím udělat svou pětiminutovku. Stoupnout si na hlavu, trochu si zacvičit, představit si, co mě ten den čeká, a poděkovat. Dělám to už čtyřicet let. A taky trochu běhám, i když to je přehnané tvrzení. Spíš rychle chodím, ale cítím, jak je to ozdravné. Chodit v přírodě, vnímat vše, co je kolem, a přemýšlet,“ popisuje Irena Obermannová. V podcastu promluví i o tom, kdy se cítí nejkrásnější, a jak v sobě vykutala opravdovou sebedůvěru.

Vytvořeno ve spolupráci s Oslo Skin Lab 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu