Big Questions: Jak milovat svůj věk

Pravidelně pro své čtenářky připravujeme sérii podcastů zvanou Big Questions na témata, která v redakci vnímáme jako důležitá a přitom vzrušující a která, když baví nás, budou bavit i vás. Ptáme se přesně na to, na co se chcete ptát vy.
Redakce Harper's Bazaar
——
14. října 2022

Foto: Getty Images

V kterém věku jste se cítila nejlépe? A není to teď? Dostihl vás někdy ageismus a měla jste dojem, že jste neviditelná? Změnil se s lety váš náhled na lásku a přátelství? Víte, jak žít a co dělat, abyste se v každé chvílí cítila skvěle? Listopadová série podcastů Big Questions se zabývá tématem věku,  jak si užít každou chvíli života a co pro to máme dělat. Od 20. října jsme pro vás připravili čtveřici podcastů s ženami v nejlepším věku , jež vznikla ve spolupráci s Oslo Skin Lab.

A na které hosty se tento měsíc můžete těšit?

Jitka Schneiderová 

Herečka nedávno dotočila seriál Táta v nesnázích. Na plátnech kin je k vidění ve filmu Láska na špičkách. Jitka patří mezi nejvýraznější české herečky. Je známá také jako žena, která si rozumí s vytříbeným stylem, módou a designem. Jak říká, ageismus ve svém oboru nepociťuje, spíš než počet let rozhoduje vnitřní nastavení, přijetí sebe sama. „Žena vypadá nejlépe, když je zamilovaná,“ usmívá se Jitka. Mezi její každodenní rituály patří dávka kolagenu značky Oslo Skin Lab.

Klára Nademlýnská 

Módní designérka, majitelka značky KlaraNademlynska „S věkem přišel nadhled, svoboda a pochopení, že si většinu věcí člověk vůbec nemá brát osobně,“ říká Klára Nademlýnská, známá a úspěšná česká módní návrhářka s loajální klientelou, která u ní hledá minimalistický design a sofistikovaný střih. Na věku klientky podle Kláry nezáleží, zásadní je, aby se žena cítila ve svém těle dobře, pak na ní vynikne jakýkoli dobrý design. Ve svém věku vidí tvůrčí výhodu, má za sebou slepé uličky, takže ví, kudy se její kreativita může úspěšně a smysluplně ubírat. Přitom se vydává do spoluprací s umělci z jiných oborů a tvoří s nimi limitované kolekce.

Jaroslava Hasmanová 

Marhánková Socioložka Jaroslava je vědkyně katedry sociologie na FSV UK, kde se zabývá ageismem, věkovou diskriminací a dalšími tématy spojenými s věkem. Je spoluautorkou knihy Proměny partnerství: Životní dráhy a partnerství v české společnosti. Podle Jaroslavy se rozvolňují očekávání, která si společnost spojuje s určitým věkem, včetně toho, zda a jak vstupují do manželství ženy po čtyřicítce.

Irena Obermannová 

Spisovatelka „Pořád něco začínám,“ říká spisovatelka Irena Obermannová, která právě vlastním nákladem vydává svoji nejnovější knihu Přítelkyně o vztahu dvou dávných kamarádek. Její předešlá kniha, Babička, zpracovává hluboké a láskyplné vazby mezi ženami jedné rodiny, přičemž babičce Ireny Obermannové věku sluší, přináší moudrost, nadhled a všechny druhy lásky. „Od jistého věku začnete být absolutně nezávislá na tom, co si o vás myslí druzí, a cítíte velké osvobození.“

Vytvořeno ve spolupráci s 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu