BIG QUESTIONS: O detoxu, který má smysl

O tom, jaké cesty vedou k tomu, abychom s jarem pocítili spíš příval nové energie, než únavu, a o tom, čím a jak vyživit tělo, abychom se cítili po celý rok dobře, se dozvíte v nových dílech podcastu Big Questions.
Redakce
——
27. dubna 2023

Stačí vyjít alespoň jednou za týden do přírody a nasbírat si pár divokých bylinek, ty mohou fungovat jako ten nejlepší multivitamin a superpotraviny v jednom. Alespoň to radí autorka kniha Rytmus roku Hanka Zemanová. Je odbornicí na výživu a propagátorkou biopotravin, a v posledních letech se věnuje studiu – a praxi – darů z přírody. Každý měsíc z roku je podle ní výjimečný a nabízí mnoho způsobů, jak lépe jíst a jak se o sebe starat. „Život se nám zjednoduší, začne být opravdu smysluplnější a ekologičtější, když přijdeme na rytmus přírody,“ říká Hanka Zemanová. Prozradí nejen to, jak žít s přírodou v souladu (i ve městě), ale i to, jaké bylinky by do svého arzenálu měla dostat každá žena.

S Jiřím Pantůčkem, odborníkem na fytoterapii, se bylinkám budeme věnovat ještě zevrubněji. Prozradí, v čem je zázračný astaxanthin, který je jedním z nejsilnějších přírodních antioxidantů, a doporučí taky českou rostlinu, která je svými účinky podobná ženšenu. „Příroda nám nabízí bezpočet možností, jak vyřešit své zdravotní problémy. Jen my k ní dost často přistupujeme až zbytečně nepokorně,“ říká Jiří Pantůček. Nejen o tom, budou nové dva díly podcastu Big Questions, které přinesou smysluplný pohled na jarní očistné kúry a detox.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu