Big Questions: S kostýmní designérkou Simonou Rybákovou o magii módy

Kostýmní designérka Simona Rybáková před pár týdny uspěla ve výběrovém řízení na vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi na pražské UMPRU. Nejen o tom, jak chce studenty vést, promluvila v podcastu Big Questions.
Redakce
——
13. dubna 2023

Tomas Thurzo

Za svou čtyřicetiletou praxi kostýmní výtvarnice, která spolupracovala s divadly a filmovými produkcemi nejen v Česku, ví, že středobod je pro ni práce s tělem. A stejně tak to mají i módní návrháři. „Zajímá mě nejen oděv, ale i obuv, doplňky, klobouky a rukavice. To všechno je součást oděvu, a je škoda, že ubývá řemeslníků, které tyhle věci umí. Proto chci, aby se studenti na škole dotkli i těchto oborů. Ráda bych rozšířila spektrum, čemu se pak absolventi mohou věnovat. Grós je však v tom podporovat kreativitu, aby se studenti nebáli a neměli v sobě limity,“ říká Simona Rybáková, která na škole působila půl roku v době, kdy měla Liběna Rochová sabatikl. Tehdy se studenty pracovala na zevrubném tématu Unique Client, který se zaměřoval na ty, kteří nemají to štěstí, aby jim padlo standardní konfekční oblečení, a projekt pak úspěšně představili na milánském Design Weeku.

Po světě chodí s otevřenýma očima. „Ulice je jako divadlo. Nedá mi to nevnímat, co lidé nosí. Tvoří mi to mentální banku módních nápadů,“ říká kostýmní designérka a prozrazuje taky, co je její módní guilty pleasure a v čem tkví magie módy.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu