Benefity sexu pro naše tělo nejsou pouze moderním mýtem, ale vědou dokázaným faktem. Zlepšuje pleť, redukuje stres, a navíc se počítá jako plnocenné kardio!

Let's talk about sex a jeho 7 benefitech

Benefity sexu pro naše tělo nejsou pouze moderním mýtem, ale vědou dokázaným faktem. Zlepšuje pleť, redukuje stres, a navíc se počítá jako plnocenné kardio!
Petra Štepánková
——
19. července 2023

Foto: Imaxtree

O tom, že má sex spoustu benefitů, jste už dozajista slyšela. Které jsou však ty, co vás přesvědčí, že nikdy nebyla lepší doba užívat si společných intimních chvil než právě nyní?

Imunita

Vědci z Univerzity Wilkes v Pensylvánii tvrdí, že pokud máte sex jednou až dvakrát týdně, zvyšuje se v těle počet protilátek, které vás chrání před chřipkou a nachlazením až o celých 30 %. Navíc se díky sexu zvyšuje hladina imunoglobulinu A, který chrání tělo před nejrůznějšími infekcemi a civilizačními chorobami. Yes!

Bye bye stress

Podle odborníků z univerzity v Paisley ve Skotsku se lidé mající pravidelný sex těší nižšímu krevnímu tlaku při mluvení na veřejnosti než ti, jejichž sexuální abstinence je delší než čtrnáct dní. Pokud vám tedy veřejné projevy dělají potíže, sex se jeví jako ideální řešení.

Dokonalá pleť

Mít bezchybnou a zářící pleť je dozajista snem každé ženy. Specialistka na ženské zdraví Nancy Simkins dokonce sex přirovnává k bezbolestnému liftingu. Zároveň jako další benefit zmiňuje absenci či aktivní a efektivní léčbu akné. To bývá často způsobeno hormonální nerovnováhou, především hormonů pohlavních. Pravidelný sex přitom tyto nerovnosti dokáže dostat do optimální situace za velmi krátkou dobu.

Bystrá mysl

Máte problémy se soustředěním? Zapamatovat si více důležitých informací najednou se zdá být nadlidský úkol? Nebo vám dá spoustu práce kreativní myšlení? Jednoznačnou odpovědí a zároveň řešením je podle vědců z McGillské univerzity sex, jehož frekvence je častější než dvakrát týdně.

Tlumí bolest

Oxytocin aka hormon lásky je doslova zázrak, který napomáhá od bolesti. Jeho hladina se před orgasmem zvyšuje téměř na pětinásobek. Navíc se jeho přítomnost v těle pojí s výskytem endorfinů, které kromě podpory dobré nálady zároveň zmírňují bolest a ulevují od ní. S ohledem na tyto zázračné efekty žádná další migréna nemá šanci!

Do your cardio!  

Nemáte zrovna náladu vydat se přes celé město do posilovny nebo nazout běžecké boty a zdolávat maratony? Sex se, mimo jiné, také řadí mezi aktivity, díky nimž spalujete kalorie, a to bezesporu mnohem zábavnějším a kreativnějším způsobem, než je tomu u tradičních sportů. A jak zmiňuje řada fitness trenérů, abyste dosáhli kýžených výsledků, musí vás daná aktivita především bavit. To vypadá na win-win řešení!

Sebevědomí

Jak zdravě posílit sebevědomí během několika desítek minut? Vsaďte na vášnivý sex, díky němuž se budete cítit jako bohyně! Zapomeňte na jakýkoliv stud, komplexy nebo nedokonalosti, které vás trápí, nesrovnávejte se s nikým jiným, vypněte hlavu a jednoduše si užívejte intimní chvíle s partnerem na maximum. Britská sexpertka Tracey Cox navíc tvrdí, že díky příjemným sexuálním zážitkům se ve svém těle budete cítit lépe a vaše sebevědomí poroste strmě vzhůru. Jedním dechem také dodává, že nějaká ta drobná nedokonalost (kterou mnohdy vidíme pouze my), je to poslední, čeho by si váš partner v daný moment všímal.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu