What is love? Baby don't hurt me aneb Padesát odstínů (sexuálních) úrazů

Toužíte poznat zákoutí rozkoše s erotickými pomůckami? Zjistěte, jak se vyhnout nejčastějším úrazům způsobeným sexuálními hračkami.
Oli Egler
——
6. července 2022

Foto: Profimedia

Jistě si pamatujete scénu ze seriálu Sex and the City, kde se se Samanthou Jones a jejím milencem zřítí závěsná houpačka k zemi. To je však jeden z těch lepších případů, kdy si ze „seance vášně” odnesete jen pár modřin nebo škrábanců. Ve skutečnosti je podobných příběhů opravdu mnoho – o tom by vám mohli povídat své doktoři na pohotovosti. Překvapilo by vás, jak často vytahují zeleninu z míst, kam ji nedává ani Gwyneth Paltrow. 

Naštěstí sexuální tabu v rámci společenské diskuze postupně mizí, na trhu se tak objevuje stále více sexuálních hraček, které jsou bezpečné, a při jejich použití tak nehrozí nepříjemné nehody v tak velké míře. Pochopitelně i erekční kroužek může občas přerušit tok krve, ale je to o hodně lepší, než volat o půlnoci zámečníkům na odříznutí kusu galanterie z penisu. 

Velice často dochází k úrazům z toho důvodu, že lidé tyto pomůcky nepoužívají k jejich primárnímu účelu. Například menší hračky velikosti rtěnky jsou primárně určeny k vnější stimulaci erotogenních zón, a proto nejsou vhodné pro hlubokou penetraci. Zvláště konečníky mají tendenci se svírat a nasávat předměty dovnitř – a na rozdíl od vaginálního kanálu, který končí děložním čípkem, anální dutina vede nahoru do tlustého střeva. Proto by měly mít anální hračky vždy velkou rukojeť nebo rozšířenou základnu. Cokoliv bez tohoto konstrukčního prvku proto raději nepřeceňujte. 

I erekční kroužky mají svůj specifický návod – neměly by se například nosit déle než 30 minut, stejně tak je důležité vybrat správnou velikost.  V případě, že si chcete udělat intimní wellness den bez partnera, s horkou koupelí a v obklopení vonných svíček, nezapomeňte předem zjistit, jestli jsou vaše pomůcky vodotěsné – elektrický šok by asi byl to poslední, na co byste se ten den těšili. Výrobci vypracovávají k těmto produktům velmi podrobné návody – ty nejsou v balení proto, aby vás a partnera uvedly do rozpaků, ale proto, abyste předešli možným úrazům a nočním výletům do nemocnice.

I když nejste v této oblasti nováčkem a v minulosti jste již něco podobného zkusili, nepřeceňujte své znalosti. Erotické pomůcky se od sebe velmi liší, a to jako materiály, tak funkcí. Pochopitelně můžete mít potřebu je ihned otestovat, ale i malé odlišnosti mohou způsobit nechtěné odřeniny, oděrky či dokonce trhliny, které se budou jak na povrchu, tak i zevnitř dlouze hojit. Navíc mnohé hračky není radno používat bez lubrikantu – pokud jej doma momentálně nemáte, rozhodně jej nezkoušejte nahradit olejem, a to ani když je z bio obchodu. 

Stejně jako veškeré ostatní náčiní, i tyto kusy potřebují řádnou dezinfekci. Sice je mnoho hraček vyrobeno ze silikonu, který na rozdíl od jiných materiálů zabraňuje reprodukci bakterií na svém povrchu, ale i přesto nevynechávejte dezinfekci. Pokud hračku zkoušíte poprvé a potřebujete se předtím posilnit sklenkou vína, proč ne. Ale pozor, aby vaše následná kuráž nedosáhla nezdravých rozměrů (a rychlostí), nebo abyste naopak neusnuli s pomůckou v intimních partiích.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu