DANIELA PILNÁ: KDE NAKUPOVAT Z DRUHÉ RUKY, AČKOLIV VÁM MŮŽE VYSNĚNÝ KOUSEK VYKOUPIT SAMA RIHANNA NEBO KIM KARDASHIAN?

V rámci #LetsGetPersonal jsme si víceméně prošli většinu zásadních bodů třídění šatníku, chytrého nakupování a jak se nenechat pohltit obdobím slev. Co však dělat, když se v životě snažíme některého z cenných kousků šatníku zbavit? Kde hledat nesehnatelné módní úlovky a kde nepodlehnout padělkům z “druhé ruky”? #LetsGetPersonal again.
daniela pilná
——
29. dubna 2023

ANASTASSIYA VOROBYEVA

Pokaždé když otevřu Instagram tak mám pocit, že světem kráčí pouze stylové ikony s platební kartou bez limitu. Jaká je v dnešním silně exponovaném trhu s luxusním zbožím skutečná hodnota? Je luxus vůbec luxusní, když si jej dokážeme pořídit i z druhé ruky nebo bez nekonečného waiting listu? Existence sekundárního trhu je téma, které se zdá že má své skalní příznivce nebo jej lidé striktně odsuzují. Osobně jsem za něj vděčná, jelikož jsem se v minulosti sama přistihla v situaci, kdy doma schraňuji doplňky, boty, oblečení, které zcela nevyužiji ale zároveň si je raději nechám, než je nabízet za pár set korun dál. Vytipovala jsem pro vás několik ověřených a mnou oblíbených míst, které pro své zákazníky nabízí jedinečné zboží za skvělé ceny, dokáží vám ušetřit “waiting list” na zboží, které je v podstatě nesehnatelné (ačkoli si za něj občas připlatíme). Neopomenula jsem ani místo, kde mi vykoupila mé vysněné sako sama Kim Kardashian.

ARCHIVE STORE 

Archive Store je koncept, který se zaměřuje na vintage, pre-loved, ale i never worn kousky od známých, ale i niche brandů. V pestrém portfoliu úlovků můžete najít kousky jak Celine - od éry Phoebe Philo až po nynější kolekce Hediho, tak i Chanel, Hermès, Dior, Loewe, Jil Sander, ale i Proenza Schouler nebo Nanushku.  Kousky do Archive Store vybírají majitelé Kateřina Bahnová a Filip Macko tak, aby celý výběr a pocit ze sortimentu “dával smysl” a nestal se z něho nesourodý mišmaš značek, který k sobě neladí vzhledově ani svoji filozofií. Zakládají si na komunikaci směrem ke klientům a na kouscích bez vad - pokud má kabelka byť i jen lehce odřené rohy, dávají ji před prodejem vždy do pořádku. Na stav věcí kladou velmi přísná kritéria. V Archive Store nikdy nenajdete nic, co by mělo vadu. A pokud nějaký drobný kaz existuje, je řešitelný a prochází rukami odborníků, kteří jej opraví. Prezentované oblečení jde v prvním dějství svého příběhu do čistírny, aby bylo pro zákazníky opravdu čisté a vyžehlené. V druhém dějství je krásně nafocené a připravené oslovit své nové majitele a milovníky módy. Avšak pozor! Minimálně mě se vždy poštěstí, že jsou novinky v popisku označené slovy: REZERVACE nebo PRODÁNO, protože se v Archive Store díky vytříbenému vkusu skutečně dlouho neohřejí.

SURE CURATED 

Sure Curated byl založen v roce 2021 duem umělců Alexandrem Belem a Laurou Krejčovou jako malý projekt, který měl nabídnout zákazníků kurátovaný výběr vintage a pre-owned oblečení z kvalitních, přírodních látek. Po několika úspěšných prodejních pop-upech se značka rozhodla soustředit se na reinterpretaci a upcyclaci pre-owned oblečení a tak přinášet limitované 1-of-1 pieces kolekce oblečení pro nové zákazníky. Návštěva sociálních sítí Sure Curated je vskutku vizuálním zážitkem, který nyní nejsilněji ovládla právě upcycled kolekce THE HOPE ERA, která byla představená v prostorách Nookart Studia v centru Prahy. Nejen zmíněné upcycled kousky ale i dřívější selekci Sure Curated můžete častokrát vědět na předních tvářích mezi které patří Alex Sedláčková, Nobodylisten, Michaela Fenkl a další. Neotálela jsem ani já a na jaro jsem si z kolekce #TheHopeEra pořídila “fluid black apron” plisovanou suknici, kterou můžete vynést jako trend letošního roku s kalhotami nebo odvážnějí pouze v dialogu s čenými silonkami.

Bbrýle: CELINE, Kalhotový kostým: ARKET (Zalando.cz), Sukně: SURE CURATED, Boty: BALENCIAGA

LUXURYPHILE

Luxuryphile se zabývá high end luxury segmentem a zákazníkům jako jedni z mála v naší republice nabízejí sortiment, který je častokrát nesehnatelný nebo extrémně limitovaný. Veškeré zboží prochází přísnou kontrolou a v případě, že bych zvažovala nákup kabelky od značky Hermès, Chanel nebo hodinek Audemars Piguet či Rolex “bez čekání” poohlédnu se právě zde. Nelekejte se, Luxuryphile nabízí zákazníkům zboží již od 2 000,- Kč a vybere si skutečné každý. Avšak poklady, které se v historii podařilo prodat (Birkin 25 crocodile Rose Pourpre, nesehnatelná Kelly mini Vert Jade, Audemars Piguet Offshore) mohou stát i 2 miliony korun. Vzácně se do rukou majitelky Luxuryphile dostanou exkluzivní vintage/sběratelské kousky, mezi které řadí mohutný zlatý pásek Chanel viděný na mole v roce 1993. Diskrétnost a loajalita je základ etického kodexu showroomu, kde si po předchozí domluvě může dohodnout návštěvu každý z nás. Pokaždé, když navštívím showroom Luxuryphile připadám si jako v oáze, kde se záhy nezdá nic nemožné. Showroom jako jeden z mála dokáže designerské kousky z našich skříní nabídnout v rámci svého instagramu/webu k sekundárnímu prodeji a sama jsem této služby u nepoškozených kousků opakovaně využila.

QV ARCHIVE

 V rychlém světě módy se denně setkáváme s novými trendy a přístupy. Někdy je však třeba zastavit, ohlédnout se a ocenit mistrovská díla minulosti. Queen Vin Archive je pražský online butik, který nabízí jedinečné archivní kousky a vintage oblečení od nejikoničtějších návrhářů minulosti i současnosti. QV Archive klade důraz na kvalitu, řemeslo a jedinečný odkaz doby každého z nabízených pokladů. Nino Samsonadze, majitelka butiku, pečlivě vybírá každý kousek a zajišťuje, aby byly eticky získán v co nejlepším stavu. Vzhledem k historickému datu některých modelů jsou drobné zuby času odborně restaurovány a následně tak zhodnoceny s maximální integritou. Mezi klientkami QV Archive jsou nejstylovější ženy na světa. Stálou klientelu tvoří zpěvačka Rihanna, Kim Kardashian, supermodelka Paloma Elsesser, Aleali May, stylista Hollywoodských hvězd Law Roach a další prominentní módní profesionálové a umělci. Jedinečné kousky od ní odkupují dokonce i muzea. Pomalu se vracíme ke klasickému stylu a Queen Vin Archive je na tomto směru předním průkopníkem. Tento butik vám umožní přinést do svého šatníku kousky, které častokrát vídáme pouze v knihách nebo stránkách módních magazínů. Za zlatou éru módy jsou považovány 80. a 90. léta, v sortimentu však nechybí ani pořádná dávka 2000s a 2010s. Queen Vin Archive nám jakožto světově uznávaná a korunovaná královna vintage komunity hledá to nejkrásnější z rukou velikánů: John Galliano pro Dior, Tom Ford pro Gucci, Jean-Paul Gaultiera, Thierryho Muglera, Roberta Cavalliho, Gianniho Versace, Azzedina Alaïu a Karla Lagerfelda. V současnosti se QV Archive snaží vyhovět poptávkám stylistů hvězd na jednu z nejočekávanějších událostí módního světa - Met Gala. Držím Nino pěsti, aby se pohádková Haute Couture róba CHANEL spring 1998 (kterou nedávno vydražila na důležité aukci v Paříži) objevila na červeném koberci, coby pocta památce zesnulému Karlu Lagerfeldovi.

#LetsGetPersonal

V oblasti módní produkce a stylingu se Daniela Pilná pohybuje více než jednu dekádu. Během deseti let měla možnost vypilovat styling pro přední módní magazíny, stěžejní komerční klienty a mezinárodní reklamy. V posledních letech se primárně věnuje individuálním klientům, kde oceňuje přenesení módních fantazií do nositelné praxe. Vstup do individuálních světů a šatníků klientů následně zvyšuje úroveň oblékání u nás, což považuje za dlouhodobé osobní poslání.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu