Big Questions: Jak prožít zbytek léta v největší síle

Big Questions: Jak prožít zbytek léta v největší síle

Soňa Audesová se věnuje léčivé józe a ájurvédě, které se své praxi umně kombinuje. Prozradí praktické rady a tipy, jak druhou půlku léta zvládnout ve své největší síle.
Redakce Harper's Bazaar
——
10. srpna 2023

Foto: Denisa Szynkaruková

Pocitově vnímáme léto jako vrcholné období roku, je ostré a aktivní, a s tím přichází i naše touha zkoušet, zažívat a prožívat. „Myslíme si, že všechno můžeme a všechno zvládneme, ale ve skutečnosti s těmi touhami musíme pracovat opatrně. Ájurvéda tvrdí, že agní – náš vnitřní trávicí oheň – je právě v létě zeslabený, a tak nemůže tolik trávit jídlo, ale ani zážitky. Přemíra aktivit nás v létě může paradoxně vyšťavit,“ říká Soňa Audesová. Prozradí, jaké každodenní rituály ji udržují ve formě, a to i když má hektické dny, kdy si pro sebe hledá i pár minut. I ty se dají využít efektivně.

Soňa Audesová vede individuální lekce léčivé jógy ve svém studiu Mediyoga. Často se věnuje restorativní józe, která je pro mnohé cvičence těžká. Očekává totiž od praktikantů, že zkusí zpomalit, zastavit se a odpočívat. „Ale s trochou cviku se dá naučit vnímat klid. Když se tělo správně uvolní, může to těla proudit energie, a dostane se i do oblasti pánve a kostrče, míst, kde energie může stagnovat,“ říká Soňa. V podcastu nabídne i domácí verzi restorativní jógy, díky které si můžete vyzkoušet vyživující uvolnění.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu