Obecné rady, jak dosáhnout orgasmu při sexu, všichni dobře známe: uvolnit mysl, soustředit se na předehru a pořídit si lubrikant. Co když ale ani jedno nepřináší výsledky, po kterých toužíte?

Hledá se bod G aneb JAK DOSÁHNOUT INTENZIVNĚJŠÍHO ORGASMU?

Obecné rady, jak dosáhnout orgasmu při sexu, všichni dobře známe: uvolnit mysl, soustředit se na předehru a pořídit si lubrikant. Co když ale ani jedno nepřináší výsledky, po kterých toužíte?
Tereza Zajíčková
——
11. září 2023

Foto: Profimedia

Ženský orgasmus je tak individuální, jako je jedinečná každá žena. Nejen, že vyvrcholení všechny cítíme a prožíváme jinak, existují také různé erotogenní zóny, které činí slastnou extázi mnohem dosažitelnější. Pokud vám k úspěchu nestačí pouhá stimulace klitorisu, je čas prozkoumat své tělo i všechny možnosti, díky nimž se z orgasmu stane zážitek vašeho života.

Že je bod G „klíčem“ k vaginálnímu orgasmu, slyšíme často. O jeho anatomickém umístění se však stále vedou vášnivé diskuze. Někteří vědci tvrdí, že jde o součást klitorisu, jiní říkají, že ho velká část žen nemá, a nakonec jsou tu i ti, kteří jeho existenci popírají úplně. Potvrdit nebo vyvrátit tuto teorii můžete nakonec samy – nacházet by se měl několik centimetrů hluboko v pochvě a jeho identifikace by měla být jednoduchá: hrbolek o velikosti 2–5 centimetrů, který je na dotek velmi citlivý. Protože je u každé ženy bod G umístěný trochu jinde, obrňte se při hledání trpělivostí.

Nevinné fantazírování

Sexuální fantazie pomohou zapomenout na strasti každodenního života a rozproudí vzrušení naplno. Zapomeňte na stud, přemýšlet jistým směrem o sexu ještě neznamená, že ho tak chcete prožívat i v reálném světě. Dejte svým myšlenkám průchod a bez pocitu viny vzpomínejte na nejžhavější sex svého života nebo sněte o svém oblíbeném herci bez trička. Zapojení fantazie, na rozdíl od sledování porna, pomáhá budovat a posilovat vaši erotickou mysl.

Sexuální „urychlovače“

Stěžejním předpokladem k dosažení skvělého orgasmu je plné porozumění sama sobě. Zatímco některým ženám nedělá problém vyvrcholit i při rychlém spontánním sexu, jiným se to nepodaří vůbec, protože vlastně ani neví, co je vzrušuje. Proto je tak důležité věnovat pozornost tomu, co vás intimně naladí a co naopak vypne. Sexuální urychlovače (ať už jde o doteky, slova, zvuky, nebo myšlenky) má každý, a pokud se vám pořadí nalézt ty své, odhalíte i cestu ke kvalitnějšímu orgasmu.

Orgasmus podle cyklu

Ženská sexuální touha je ovlivněna stejnými hormony, které sehrávají důležitou roli v menstruačním cyklu: estrogenem, progesteronem a testosteronem. V prvních dvou dnech cyklu se vlivem nárůstu testosteronu zvyšuje libido, ale i citlivost prsou a klitorisu. Intenzivního orgasmu ke možné dosáhnout mnohem snáze než v druhé fázi cyklu, kdy bývá sexuální touha výrazně nižší.  

Všechny divy Kámasútry 

Pokud se při sexu pokaždé ocitnete na zádech, možná je čas zkusit něco nového. Na misionáři není nic špatného, experimentování se sexuálními polohami ale přináší dráždění dalších bodů. Například při poloze na břiše dochází ke zvýšenému tření klitorisu a stimulaci bodu G, poloha „na koníčka“ zase umožňuje získat to správné tempo, hloubku i úhel průniku.

#Sextoys (i během sexu) 

Používání sexuálních hraček je dokonalý způsob, jak dostat svůj orgasmus na vyšší úroveň. Nejen, že pomáhají ženám, které s přibývajícím věkem ztrácí kvůli klesající hladině hormonů citlivost, ale snižují také tlak na partnera, jenž často za orgasmus ženy cítí zodpovědnost. Pokud už používáte vibrátor, nebojte se ho „přizvat“ i ke společným hrátkám.   

Sportem k orgasmu! 

Napadlo vás někdy, že můžete sportovat, a přitom zažívat vyvrcholení? Pokud ne, bude pro vás coregasmus novinkou. Jde o typ orgasmu, který zažijete při cvičení jádra (core), tedy při sklapovačkách, klicích, intenzivním spinningu nebo jógových pozicích, při nichž zapojujete střed těla. Takže pokud potřebujete další důvod, proč si jít zacvičit, tady máte jeden opravdu slibný. Dalším prospěšným cvičením jsou Kegelovy cviky, které posilují tzv. pubokokcygeální sval. A ten je důležitý nejen pro zdraví pánevního dna, ale i prožívání orgasmu. Cvičení spočívající ve stahování a následném uvolňování svalů pánevního dna provádějte každý den, zvýšíte tak svou šanci na intenzivnější vyvrcholení. Vzpomeňte si na Samanthu Jones, která ty svoje dělala ortodoxně každý den. A to i při brunchi s kamarádkami.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu