Sexy prádlo, zn: Made in ČR

Kvalitní, krásné a pohodlné spodní prádlo není marnivost, ale absolutní základ šatníku.
Oli Egler
——
19. června 2022

Corpus Lingerie

Není to tak dávno, co značka Victoria's Secret vládla světu – její jednoduchý styl spodního prádla lákal svými růžovo-černými mašlemi a taškami, které na pozadí fotografií známých „andílků” zkrátka vypadaly jako jasná volba pro všechny dámy, které chtěly krásné (a alespoň náznakem připomínající luxusní) prádlo. Časem se však na trhu začalo objevovat stále větší množství malých, nezávislých brandů, které nabízely víc než jen zvučné jméno a krásné tváře. Zjistili jsme, že prádlo může být elegantní, pohodlné a zároveň etické, přičemž nám navíc vydrží dlouhé roky. #heureka

Ani Česká republika v rámci tohoto konceptu nezůstává pozadu – dámy (a pánové), představujeme vám pět značek českého spodního prádla, do kterých se zamilujete již na první dotek!

Dark Matter Lingerie

Malá #lowkey značka, kterou najdete jenom na Instagramu. Jednoduchost ještě nikdy nebyla tak sexy, což dokazuje i jejich nabídka průhledných setů s bralette podprsenkami, podvazky a různými druhy kalhotek. Extra dávku svůdnosti těmto kusům dodávají i harness pásky a sety – vše pochopitelně variabilní a #PlusSizeFriendly. Zajímavé na značce je především to, že nenabízí „univerzální” velikosti. V rámci objednávky si vyberete kusy, které byste chtěly, pošlete své míry, a prádlo bude vyrobeno přímo na vás. A ano, mají i limitky a tencelové body!

Objet petit a

Z temnoty zpět do světla – tato značka už na první pohled působí jako křehkost sama. Exkluzivní prádlo s vintage nádechem je dílem Terezy Švolíkové, které projde pod rukama každý objednaný kus. Unikátnost tohoto prádla krom jeho krásného provedení spočívá hlavně v materiálech. Jedná se totiž o kvalitní hedvábí, tencel nebo žerzej, které (drumroll please) návrhářka ručně barví všemožnými dary přírody – od černého čaje přes cibulové slupky a skořici až po vlašské ořechy. Právě ty dodávají jejímu spodnímu prádlu ony unikátní odstíny béžové a pudrově růžové. Svou nabídku nedávno rozšířila i o podprsenky, gumičky a dekorativní produkty.

Tereza Vu 

Jméno této návrhářky je známé jak po celé republice, tak i mimo ni. Již několikrát předváděla své kolekce v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week, kde vždy sklidila pozitivní hodnocení publika i módních kritiků. Není se čemu divit – její tvorba organicky navrací ženskou svůdnost, po níž prahneme i v našem každodenním životě. Kampaně návrhářky zdobí známé české osobnosti a překrásné prádlo je dlouhodobým objektem zájmu všech žen (a vlastně i mužů). Od nejjemnější francouzské krajky přes smyslné hedvábí až po flitry a peří, které si rozhodně nemusíte šetřit na speciální příležitost.

Riwaa Nerona

Pakliže milujete ultra feminní styl Dity Von Teese, budete fanouškem i této korzetiérky. Její korzety jsou natolik populární, že pořadníky objednávek neberou konce (aneb ani to nezkoušejte, je beznadějně vyprodáno na roky dopředu). Svou výrobu proto rozšířila o custom made podvazkové pásy, které vyrábí jak pro dámy, tak i pro pány. Jsou vyráběny z pevného saténu, a to tak, aby co nejlépe modelovaly postavu. Kovové podvazky jsou konstruovány speciálně pro úzké sukně a dokonale se přizpůsobí pohybu a sezení – pro maximální efekt na denní i večerní nošení. Všechny kusy tvoří na míru a do jejího butiku na Žižkově se dostanete pouze na objednání.

Corpus Lingerie

Back to basic značka, která nabízí čirou jednoduchost a maximální pohodlí. Název „korpus“ tak znamená pevný základ šatníku a stavební kámen sebevědomí. Ručně šité prádlo se vyrábí z certifikovaného bambusu, který je hebký a vlídný k pokožce. Najdete zde jak klasické podprsenky bez kostic, tak i crop topy s asymetrickými ramínky, které můžete kombinovat se třemi druhy kalhotek – to vše v pěti základních barvách. Značka navíc nabízí i body, biker shorts, pánské boxerky nebo také speciální podprsenky pro kojící maminky – navržené pro měnící se velikost a poskytující snadný přístup pro kojení a zároveň maximální pohodlí při zvýšené citlivosti v tomto období.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu