Trendy léta 2023 podle Eriky Palkovičové

#erikasuniverse
Erika Palkovičová
——
25. července 2023

Tak jako každá sezóna, i toto léto přichází se specifickými módními trendy. Osobně se vždy nechávám ráda inspirovat, i když ne vždy podlehnu všem trendům. Vždy si všechno ráda vyložím po svém a vezmu jen to, co se hodí a vyhovuje mně. Tady je pár mých nejoblíbenějších must haves této sezóny, ať už na dovolenou k moři, večer do města, nebo do práce. Samozřejmě není třeba hned v obchodech vykoupit všechny tyto položky – i zde platí moje oblíbená zásada, že vše je třeba s mírou a nejlepší je vybrat jednoduše kombinovatelné kousky, podle možnosti nadčasové, tak, abychom je v září nezaložili ve skříni a už nikdy nevytáhli.

Průsvitné materiály

Z přehlídkových mol se do ulic přesunuly průsvitné šaty, topy či sukně. I když se na první pohled může zdát, že takové kousky nepatří do vašeho šatníku nebo jsou příliš odvážné či výstřední, musím skromně říci, že opak je pravdou. Tento trend je velmi lehce kombinovatelný a nositelný a nemusíte při něm vše odhalit. Klíčové u těchto kousků je zvolit vhodně spodní prádlo nebo šortky, které pod nimi chceme ukázat. Dalším způsobem, jak nosit průsvitné kousky, je vrstvení pomocí jiných materiálů či doplňků, a vytvořit z nich tak zcela nový a jedinečný look.

Stříbrné boty a doplňky

Stříbrné doplňky a šperky převálcovaly ty zlaté již na začátku letošního roku. Samozřejmě přetrvaly až do léta, a i když osobně vždy většinou nosím ty zlaté, uznávám, že změna do mého šatníku přinesla moderní nádech. I když na přehlídkových molech jsem viděla metalické modely od hlavy až k patě, které se mi moc líbily, osobně volím spíš pouze stříbrné doplňky nebo obuv. Krok vedle však neuděláte, ani když se oblečete jako disco koule od hlavy k patě do stříbrné. Designéři nás ujišťují, že metalickou barvu si nemusíme odkládat ve skříni až na párty a oslavy nového roku.

Pleteniny

Pro mě nejsou pleteniny čistě podzimní nebo zimní záležitostí. Velmi ráda kombinuji pletené či háčkované letní topy, minisukně nebo šátky na hlavy s jinými letními materiály. Hodí se jak na pláž, tak do města a zvolením správných doplňků a střihů umí být velmi chic a využitelné.

Maxi sukně a šaty

Tyto kousky nás také doprovázely celým jarem. Pokud o dlouhých šatech a sukních přemýšlíte jako o něčem „anti sexy“, ráda vás vyvedu z omylu. Variant, jak z takových kousků vytvořit hot summer look, je nespočet. Sáhněte například po těch, které jsou od kolen dolů průsvitné, nebo těch, co odhalují celá záda. Maxi šaty mají opravdu spoustu příležitostí, ke kterým je lze využít. Ať už jen tak ležérně do města, k večeři, do práce, nebo na pláž. Co se týče maxi sukní, já vždy ráda sahám po saténových nebo denimových. Jsou také vhodné pro téměř každou příležitost.

Nepravidelné tvary

Pokud vám přijdou kusy jako klasické černé tílko, tričko nebo šaty nudné, zkuste si je vyhledat v různých tvarových provedeních. Toto léto o takové kousky rozhodně není nouze. A designérů, kteří přišli s podobným nápadem, je nespočet. Osobně mám tento trend velmi ráda, protože sama ráda sahám po neutrálních barvách, a právě díky nepravidelným tvarům vypadá i ten nejobyčejnější outfit zajímavě.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu