Viktoria Ortner: Sama cítím, že čím jsem starší, tím méně experimentuji

Charismatická modelka a influencerka Viktoria Ortner patří mezi inspirativní ženy, které zvládají jak mateřství, tak i budování osobní značky. K tématu anti-aging nám prozradila, jak se stará o svou pleť a co je jejím tajným trikem na mladou pokožku celého těla.
Gabriela Riegl
——
30. října 2021

Foto: archiv Instagramu @viki.ortner

Je podle vás pravda, že skutečná krása vychází zevnitř?

Rozhodně ano, člověk krásu vyzařuje, pokud se cítí sám se sebou spokojený a je naladěn pozitivně. Takovou energií si k sobě přitáhne ty správné lidi, ne takové, které láká zevnějšek a nedosažitelná dokonalost.

Vnímáte první vrásky s úsměvem, nebo vás dokáží rozladit?

První jemné vrásky pro mě představují momentální kapitolu v životě, kde jsem spokojená máma a manželka, ráda pracuji na své kariéře. Neměnila bych.

Mnohým ženám se po porodu změnila pleť, vy sama jste matkou. Nastaly i u vás nějaké změny?

Po porodu u mě naštěstí nenastaly žádné změny pleti či vlasů. Spíše se změnila postava. Sice mám stejnou váhu jako před porodem, ale už bych si například nemohla obléci starší džíny.

Jak vypadá váš domácí beauty rituál a které anti-aging produkty jsou vašimi favority?

Anti-aging produkty zahrnuji do své večerní rutiny. Pleť si důkladně dvoufázově odličuji a nanesu Shani Darden retinol. Ten nepoužívám každý večer, střídám ho se Squalane olejíčkem od Onest. Poté nanesu krém. Nyní jsem si oblíbila „Wrinkle eraser“ od Envy Therapy. Je to malý LED kosmetický přístroj, který vypne pleť na principu elektro-magnetické energie a ještě prohloubí působení produktů do pokožky. Klidně ho použiji i před spaním v posteli. Je to pro mě zároveň relax.

Máte nějaký trik, jak si udržet mladou a krásnou pokožku celého těla?

Na tělo používám krém Glow Lotion od Dr. Natalie’s Cosmetics. Je plný vitamínu C, který bojuje s nejmenšími nedokonalostmi pokožky a zároveň ji rozjasňuje. Omlazení a jemnou exfoliaci zabezpečuje kyselina mandlová.

Jaký volíte přístup k estetickým zákrokům? Jste této cestě otevřená, nebo jdou zcela mimo vás?

Zatím jsem žádný estetický zákrok na obličeji nepodstoupila. Stále jsem spokojená se svou skincare rutinou, kde vidím výsledky, a zatím mi to stačí. Do budoucna se tomu nebráním.

V boji za mladistvě vypadající pleť je důležitá i strava. Máte nějaké zásady ve stravování, které vám pomáhají ji udržovat v top formě?

Základem je určitě dostatečná hydratace. Ráda si dopomáhám doplňky stravy nebo probiotiky.

Na vašem Instagramu velmi stylově pracujete s outfity. Kde hledáte inspiraci a kdo je vaší múzou?

Děkuji, ráda sleduji novinky svých oblíbených značek a největší módní inspiraci vždy najdu v časopisech, domácích i zahraničních.

Myslíte si, že by žena měla svůj šatník přizpůsobit věku?

Určitě by nemusela, každý by měl nosit to, v čem se cítí dobře. Já sama cítím, že čím jsem starší, tím méně experimentuji a jsem spokojenější i v jednoduchých kombinacích, ale pokud to tak někdo necítí, je to absolutně v pořádku.

Jako modelka jste se na focení setkala s množstvím dekorativní kosmetiky. Které produkty používáte dodnes, pokud chcete působit rozzářeně a svěže?

Jako modelka jsem se za dlouhá léta naučila různé triky od make-up artistů a dodnes obdivuji značky, jako jsou Charlotte Tilbury, Pat McGrath nebo Gucci Westman. Všechny tyto značky představují přirozenou, projasněnou pleť jakoby profesionálně nalíčenou. Highlightery od Gucci Westman jsou moje nejoblíbenější. Určitě to nejsou třpytící se pásky na pleti, ale pokožka rozzářená zevnitř.

Čeho by se podle vás měla žena držet, pokud chce být atraktivní v každém věku?

Dobrá nálada, úsměv a myslím, že ideální je to podtrhnout krásným účesem a střihem vlasů.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu