Španělská podnikatelka a influencerka Alex Rivière: Pracujte tvrdě a nikdy nepřestávejte snít

Alex Rivière je inspirativní žena v mnoha ohledech. Je nejen krásná, ale také velmi úspěšná influencerka a podnikatelka. Nyní se navíc kromě módy a krásy pustila do kolekce nábytku. Zajímalo nás, jak to vše probíhalo a jaký je výsledek, tak jsme pro vás Alex vyzpovídali. A když už jsme byli v tom, prozradila nám také nějaké střípky ze svého byznysového, módního, beauty i soukromého života.
Lucie Švábenská
——
26. dubna 2022

Foto: Alex Rivière x Westwing Collection,  © Phil Blandow for Westwing

Jaký vztah máte k dekoru v domácnosti? Je podle vás důležité to, jak máme domov zařízený?

Když jsem vyrůstala, s oblibou jsem sledovala svou maminku při práci nad projekty, pracovala jako interiérová designérka. Ráda jsem si vedle ní sedla v její kanceláři a zasnívala se nad skicami. 

Již od mého raného věku se ve mně snažila vzbudit kreativní stránku a já jsem za to velice vděčná. Mnoho víkendů jsme trávily v galeriích a na uměleckých výstavách. 

Podle mě je náš domov něco jako naše hnízdo, kde se cítíme uvolněně a bezpečně. Je to takový odraz naší osobnosti a bezpečná zóna, která nás dělá šťastnými. Věřím, že je v životě zásadní tohoto dosáhnout. 

Jak vypadá váš domov a co na něm máte nejraději?

Můj domov je přesným vyjádřením toho, kým jsem. Mám ráda velké otevřené prostory s velkým množstvím přírodního světla, zaoblené hrany a přírodní materiály. 

Je to místo, které je klidné, ale zároveň má svůj charakter. Ráda volím kousky, které nestárnou a budu je mít vždy ráda. Často jsou moderní, ale někdy je namíchám vintage kouskem, který jsem zdědila po někom z rodiny. Baví mě kontrasty, které prostoru udávají větší osobitost. 

Miluji umění, a tak v našem domě se snoubencem začínáme svou vlastní sbírku. 

Ale co mám na našem domově nejraději, je, že jsme si ho zařídili sami. Budovu má na svědomí Herzog & de Meuron, ale zbytek jsme čistě my. 

Vytvořila jste interiérovou kolekci s Westwing. Jak tato spolupráce vznikla?

Již delší dobu jsem s nimi spolupracovala v rámci stylizování jejich kousků do mého domova a následného focení editorialů. Což bylo vždy velmi zábavné, a proto, když přišli s touto nabídkou, jsem byla pouze poctěna a opravdu nadšená. 

Jak byste kolekci popsala?

Jedná se o velmi organické tvary a přírodní materiály. Každý kousek je navržen tak, aby zapadl do každého interiéru a vydržel tam věky.

Co dalšího je vaší pracovní náplní?

Jsem kreativní ředitelkou a návrhářkou mé vlastní značky Alex Rivière Studio a dále pod záštitou naší produkční firmy Rivi Studio produkuji a navrhuji kampaně pro ostatní módní značky. 

Čím jste chtěla být jako malá?

Snila jsem o tom, že se jednoho dne stanu módní návrhářkou. 

Jak vypadá váš den?

Pokud necestuji, je má rutina vždy stejná. 

Vzbudím se v 8 hodin, hodinu si zacvičím, dám si rychlou snídani a následně strávím celý den v kanceláři. Když se nacházím doma, tak se snažím vyhnout restauracím a soustředím se na zdravější stravu, kterou si vychutnávám se svou rodinou. 

Jaké tři věci jsou podle vás důležité k úspěchu?

1. Nastavte si své sny a soustřeďte se na jejich splnění.

2. Buďte ve své práci důslední. Velké sny vyžadují mnoho tvrdé práce a vytrvalost. 

3. Nikdy se nevzdávejte, nehledě na to, jak náročné to může být nebo kolikrát neuspějete. 

A pro mě osobně je důležité dodat čtvrtý bod: buďte nohama pevně na zemi. 

Kde se vidíte za deset let?

Dostanu svou značku na další level a možná si založím další módní firmu. Mám již nějaké nápady, ale zatím si je nechám pro sebe!

Kdo byl váš největší učitel?

Můj otec. Naučil mě ty nejdůležitější hodnoty života i v podnikání. 

Jak je důležité být vůči všem skromný a upřímný. Že se o sebe vzájemně musíme starat. A také to nikdy nevzdat s našimi sny – jen musíme tvrdě pracovat a nikdy nepřestat snít. 

Váš nejoblíbenější outfit?

Pánské sako, bílé tričko, modré džíny, černé semišové mules a černé kočičí sluneční brýle. Look, který mám nejraději a zároveň se v něm cítím sebevědomě. 

Jak vypadá vaše beauty rutina?

Vše je o pravidelnosti, důslednosti a péče se začíná zevnitř ven. 

Snažím se držet zdravou vybalancovanou dietu. Den začínám s celerovo-citrónovým džusem a během dne piju velké množství vody. Cvičím 5 dní v týdnu po dobu 30–45 minut. Co se týče zdravé pokožky a vlasů, tak si stojím za tím, že není potřeba make-up a styling, vše je o přirozenosti. 

V oblasti skincare jsem si momentálně velmi oblíbila značku Helena Rubinstein, kterou pravidelně jednou měsíčně doplňuji hydratační péčí u kosmetičky. 

Jak byste definovala krásu?

Vypadat zdravě a sebevědomě. 

Kdo je vaším vzorem krásy?

Vždy byla a vždy bude má maminka.

Jak dopadla interiérová kolekce? Pojďte se podívat:

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu