Klára Pokorná: To nejlepší z kodaňského týdne módy SS24

Epický Copenhagen Fashion Week se konal 8.–11. srpna 2023 v Bella Center. Jaké byly nejlepší módní show, cool trendy a street style podle Kláry Pokorné?
Klára Pokorná
——
19. srpna 2023

Foto: Klára Pokorná

Tento event, konající se dvakrát ročně, je přední severskou módní událostí, která přitahuje vážené špičky módního průmyslu na čtyřdenní přehlídku probíhající společně s CIFF Summer 2023 – nejnápaditější, nejdynamičtější a nejpřevratnější prodejní platformou v Evropě. Postupem času se z regionální výstavy proměnil v mezinárodní módní centrum, které představuje fórum pro progresivní a vizionářské značky v oboru, kde mohou vystavovat svou úchvatnou tvorbu.

Skandinávský styl se historicky přikláněl k minimalismu. V posledních několika letech však díky novým návrhářským talentům došlo ke změně. V těchto dnech lze styly CPHFW „vidět z vesmíru“ díky jejich zářivě barevnému vzhledu a spoustě experimentů. Dlážděnými ulicemi se prohánějí fashionisti se zářivými kabelkami a chromovanými botami. I když některým účastníkům překazil plány letní liják, podařilo se jim i přesto přinést maximum. Trendy runwaye byly jasné – kůže a preppy obuv, výrazné kabelky nebo asymetrie. Nikdo nedělá módu tak jako Skandinávci, scandi-chic je in! Níže si prohlédněte nejlepší trendy, které byly spatřeny na Kodaňském týdnu módy 2023.

Sukně x kalhoty

Kodaňské přehlídky dokázaly, že styl Y2K tu zůstane i další sezónu. Někteří návrháři vytáhli nostalgii o stupeň výš a oživili kombinaci sukně přes kalhoty, kterou kdysi milovali mileniálové. Skandinávci opět dokázali, že jsou mistry v kombinování.

Žlutá světla

Krémově žlutá dominovala přehlídkovému molu na jarní přehlídce Rotate – této zářivé barvě nešlo uniknout. Saks Potts návrháři použili žlutou na pruhovaných oxfordských košilích doplněných minikabelkami. Sarongy a kalhotové kostýmy v různých odstínech upevnily postavení žluté jako hlavního odstínu SS24.

Láska ke krajce

Krajkové modely se objevovaly opakovaně. Modelky v ulici Amaliegade byly oděné do černobílých krajkových legín a šatů, které zdobily pásky a přívěsky z mušlí, a námořnických klobouků s výšivkou „Copenhagen“. Z krajky byly vytvořeny body, kalhotky, šaty dlouhé až na zem, minišaty a někdo z ní hravě vytvořil i pokrývky hlavy.

Malá mořská panna

Vhodný jarní/letní obrat v trendu vrstvení jsou průsvitné vrstvy stříbrných flitrů na květinových šatech s kontrastním černým lemem. Nebo třeba výrazný liliový flitrový set z košile a kalhot. Saks Potts použili drobné stříbrné flitry, které dodaly jednoduchým pruhovaným košilím poutavou hloubku.

Nejznámější streetstylový fotograf

Naše nejoblíbenější značky a designéři celého CFW

OpéraSPORT

GESTUZ

GANNI

7 DAYS Active

Nejlepší trendy ulice? 

90's pásky, trenche, náušnice ve tvaru srdce a denim on denim.

Vlasy

Kodaňské slečny se rozhodly pro jednoduché účesy. Na rychlém hození vlasů do drdolu zkrátka něco je, přičemž návštěvnice přehlídky střídaly textury uhlazené, lesklé i přirozené. Nenáročný nízký drdol – dokonalý styl, který pozvedne každý look. Někteří se rozhodli pro metodu „twist“, jiní vytvořili volné „loops“. Skvělá a snadná volba účesu na léto.

Make-up

Lehký a minimalistický – základem je zářivá a svěží pleť, zvýrazněné řasy a nadýchané obočí. Vytvořením takto čistého make-upu jde především o zvýraznění přirozené krásy. Trend matného líčení je pryč a nyní je v kurzu to, co bylo dříve schováváno – zdravě lesklá tvář. Jak na takový look?  Hledejte dekorativní kosmetiku se složkami pro péči o pleť – zvýrazní zář pleti a vytvoří krásný vzhled tzv. dewy skin. Správná péče o pleť je základem jakéhokoli make-upu. V tomto případě volíme spíše lehké podkladové báze s nižším krytím nebo můžeme zvolit pouze korektor, kterým zakryjeme malé nedokonalosti. Co se týče kontur a tváří, zde budou nejlepší volbou krémové produkty, které nám pomohou udržet pleť krásně svěží.  Poté lehce doupravíme a zafixujeme obočí, zvýrazníme řasy a přidáme náš oblíbený lesk na rty.   A co je to hlavní, co bychom si měli od Skandinávců vzít?

Barvy, barvy a zase barvy! 

Textura a barva jsou dva nejdůležitější prvky ve skříních skandinávského stylu. Sezóna jaro/léto 2024 zdůraznila zálibu těchto prvků v hravosti. Oblečte si něco, v čem se cítíte dobře a sebevědomě.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu