Erika Palkovičová: 6 peelingů z mé koupelny

#erikasuniverse
Erika Palkovičová
——
15. srpna 2023

Během horkých letních dnů je naše pleť vystavována podmínkám, které ji opravdu zkoušejí. Avšak kromě opalovacích a denních krémů jí může chybět poslední krůček k tomu, aby vypadala opravdu mladistvě a rozzářeně. Pravdou je, že pro dosažení hladké pleti je peeling klíčovým krokem, a s výběrem toho pravého pro vaši pleť mohou být výsledky viditelné ihned.

Pokud se chystáte provést peeling poprvé, určitě začněte zlehka a méně často. Důležité jsou také složky v konkrétním produktu a vždy je lepší se ujistit, že po následném nanesení séra nebo krému nebude vaše pleť podrážděná a přecitlivělá. Proto pokud si peelingem nebo jeho reakcí s jinými produkty, které běžně používáte, nejste jisti, určitě je lepší zajít za odborníkem.

Úkolem takového domácího peelingu je zbavit pleť odumřelých buněk nahromaděných na vrchní části pokožky. Jelikož chemický peeling má různé koncentrace, každý vzorec je navržen tak, aby pronikal do pokožky jinak. Právě z toho důvodu je třeba, aby se s ním začínalo pomalu a opatrně.

Nic není třeba přehánět a tím nejlepším a nejvíce vyhovujícím peelingem si nemusíte pleť zdírat často. Já osobně volím vždy jemnější produkty vhodné pro citlivou pleť a snažím se najít si čas a vtěsnat peeling do mé rutiny přibližně jednou týdně. Ovšem vždy se předtím snažím analyzovat, jestli ho opravdu potřebuji. Také mám-li právě období, kdy moje pleť není zrovna dokonalá, vyhnu se mu úplně. Peeling rozhodně není vhodný pro pleť, která zrovna bojuje s aktivním podrážděním a podobnými problémy. Vždy je třeba držet se instrukcí, protože každý produkt je jiný. Některé je třeba smýt ihned a jiné zase můžete nechat působit jako masku.

A na které nedám dopustit já?

Dr. Barbara Sturm Enzyme cleanser

Jemný prášek, který se po smíchání s vodou změní na pěnu. Tu následně vmasírujete do pokožky. Je vhodný pro častější používání, odstraňuje suché a odumřelé buňky, make-up a nečistoty. Enzyme cleanser je velmi jemný a kůži nedráždí. Pro mastnou a kombinovanou pleť se doporučuje používat denně.

Tata Harper Smoothing body scrub

Tento zjemňující peeling je určen pro tělo. Nanáší se na suchou pokožku pomalými masážními pohyby a následně se oplachuje vodou. Pokožku zanechává jemnou a zářivou.

Odacité Synergie4

Peeling s obsahem probiotik a ovocných kyselin je vhodný pro všechny typy pleti. Prášek se po kontaktu s vodou změní na masku, která se následně nanese na obličej a nechá se působit, dokud nezaschne. Následně se omyje vodou a pleť je již po prvním použití viditelně rozjasněná a hladká.

Kora Organics

Nanáší se na obličej, aniž by se míchal s vodou. Po nanesení se nechá působit a díky kurkumě a šípkovému semínku je po umytí pleť hladší a rozzářená. Také bojuje se zarudnutím a pigmentací.

Aēsop Geranium leaf body scrub

Tělový peeling se svěží citrusovou vůní zanechává pokožku hladkou a až „squeaky clean“. 

Kromě smývatelných produktů jsem si oblíbila i masážní kartáč Dr. Barbara Sturm. Takovým kartáčem se tělo masíruje nasucho malými pohyby směrem k lymfě. Je ale třeba dodat, že peelingem to nekončí. Pro efekt krásné a hebké pleti je nutná dostatečná hydratace – k čemuž je potřeba používat hydratační krémy, ale i dodržovat pitný režim.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu