Spring nail trends: nápady na jarní manikúru

Lesklý „glazed donut“, barevné puntíky, nehtový piercing nebo (více)barevná francouzská? Inspirujte se všemi odstíny (a designy) jara!
Yelyzaveta Topukh
——
14. března 2023

Foto: Imaxtree

Glazed Donut

Hitem sezony je manikúra, jejíž název se dá přeložit jako „glazovaná kobliha“. Ta už byla dříve spojena s instagramovým trendem ultra lesklé pleti Hailey Bieber, který mladá influencerka nyní rozšířila i na nehty. Klasickou verzí této manikúry je bílý základ a perleťový vršek, který vytváří onen zářivý povrch.

Nail piercing a 3D ozdoby

Mohou to být velmi velké perly, flitry, abstraktní prvky vyrobené pomocí gelu nebo dokonce i nehtový piercing. V tomto trendu se můžete držet zásady „čím větší, tím lepší“. Pravdou je, že nositelnost takového designu zůstává sporná, ale proč se do takového experimentu nepustit. Trend objemných doplňků se navíc v posledních letech stabilně drží jak v rámci street stylu, tak i na molech světových fashion weeků.

Sametové nehty

Dalším trendem, který se vrátil z loňské sezóny jaro/léto, jsou „sametové“ nehty. K vytvoření tohoto vzoru se obvykle používá třpytivý lak, ale ne ten běžný, nýbrž magnetický. Třpytivé částečky v tomto laku jsou tvořeny drobnými kovovými zrníčky. Když se třpytky nanesou, nail artist je pomocí speciálního magnetu zmagnetizuje do určité polohy, čímž vytvoří zcela jedinečný vzor. V záři světla vypadá lak jako třpytivý samet.

Netradiční french 

Kdo hledá jarní lesklou romantiku, ten si zamiluje pestrobarevný francouzský design v pastelových barvách. Pokud toužíte po zářivých a šťavnatých barvách, proč nepřidat stejný akcent i na ruce? Jarní floral printy se tak budou dokonale hodit k netradiční barevné french manikúře. Pamatujte však, že je vždy lepší zvolit tvar mandlový nebo oválný, a to s minimální nebo střední délkou. V opačném případě může look nehtů ztratit svůj něžný nádech.

Polka dot 

Žhavým trendem sezóny budou 70. léta a velké, pestrobarevné puntíky budou jednoduše na vrcholu popularity. Ruce v tom (doslova) má značka Louis Vuitton a její kolaborace s jednou z nejznámějších umělkyň současnosti Yayei Kusama. Svého nail mistra tak můžete požádat o vytvoření jakkoliv barevného a nápadného designu. Tip: Pro maximální efekt vytvořte puntíky v různých velikostech a použijte asymetrický design.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu