#skincycling pleťový trend ze sociálních sítí

#skincycling: nový pleťový trend ze sociálních sítí

Populární trend skin cycling získává stále více fanoušků na sociálních sítích. Hashtag #skincycling má už přes 5 milionů zobrazení. Nejedná se však o žádný experimentální DIY postup, nýbrž pečující postup vyvinutý dermatoložkou.
Yelyzaveta Topukh
——
17. března 2023

Foto: Getty Images

Co je #skincycling?

Skin cycling je způsob péče o pleť, který vyvinula newyorská dermatoložka Whitney Bowe. Navrhla rozdělit veškerou péči o pleť do čtyř denních cyklů. Každý cyklus se rovná jednomu dni a zahrnuje používání produktů s jednou účinnou látkou.

Základní premisa Whitney je správná – kosmetický trh je přeplněný produkty s aktivními složkami, a proto je běžné, že se používá několik produktů najednou. Jejich nevhodná kombinace však nemusí přinést kýžené výsledky, a dokonce může způsobit či zhoršit problémy s pletí. Abychom tomu předešli, nabízí Bowe tyto čtyřdenní cykly coby alternativu minimalizující nežádoucí účinky.

Jak na to?

Fáze péče

1. den cyklu: peeling 

V rámci této první fáze byste měli používat přípravky s AHA, BHA a PHA kyselinami, které pomáhají exfoliovat pleť a připravit ji na aplikaci retinolu. Tímto způsobem může složka proniknout hlouběji do pokožky a účinněji působit.

2. den cyklu: retinol 

Dále Bowe doporučuje aplikovat přípravky s retinolem (vitaminem A) . Tento režim je ideální pro zavedení této složky do rutinní péče o pleť, protože v počátečních fázích nemusí být nutné ji aplikovat více než dvakrát týdně.

3. a 4. den cyklu: regenerace 

Aktivní složky v kosmetice jsou dobré, ale pouze s mírou. Whitney Bowe navrhuje věnovat závěrečnou fázi cyklu obnově pleti. Poslední dva dny tak doporučuje používat pouze niacinamidy a hydratační krém.

Dermatoložka Whitney Bowe, zakladatelka trendu Skin cycling

Výhody a nevýhody #skincyclingu

Jednou z hlavních výhod této pečující metody je, že poskytuje pleti dostatečný čas na zotavení. V důsledku toho se mnohonásobně snižuje pravděpodobnost nežádoucích účinků. A také jednoduchost, která usnadňuje zavedení účinných látek do léčby. Skin cycling však není vhodný coby druh dlouhodobé rutiny. Hodí se primárně pro ty, kteří chtějí představit své pleti retinol. V delší perspektivě a pro dosažení viditelného výsledku je třeba po určité době zvyšovat četnost používání retinovu.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu