15 tělových masážních olejů, které vám pomohou relaxovat

15 tělových masážních olejů, které vám pomohou relaxovat

Sobotní večer je jako stvořený pro uvolnění těla a mysli po náročném pracovním týdnu.
Yelyzaveta Topukh
——
18. března 2023

Foto: Profimedia

Odborníci na krásu a wellness specialisté se shodují v jednom: důkladné propracování svalů zlepšuje krevní oběh, zmírňuje bolesti a uvolňuje ztuhlost těla. 
Pokud se vám nepodaří včas sehnat profesionálního chiropraktika v salonu, dopřejte si DIY masáž s vonnými oleji: například kokosový, jojobový nebo sladký mandlový olej vás naladí romanticky; levandulový, rozmarýnový a zázvorový esenciální olej vás zase přenesou do ráje a ponoří do atmosféry klidu a blaženosti.

Než se rozhodnete, jak vybrat masážní olej, musíte vědět, jaké druhy existují:

  • Základní – obvykle mastné oleje nasycené užitečnými látkami a nemající vlastní vůni. Jejich účelem je usnadnit proceduru a zjemnit pokožku.

  • Aktivní – éterické oleje, které plní specifický úkol. V závislosti na účelu procedury mohou pokožku zahřívat nebo zklidňovat, působit proti celulitidě nebo lymfodrenážně.

  • Kosmetické směsi – jsou určeny jako hotový roztok pro masáže. Představují optimální směs olejů pro určitý typ pokožky. Vhodné pro kosmetické pracovníky, kteří nemají čas na vytváření vlastních receptur, a pro ty, kteří provádějí vlastní ošetření doma.

Při výběru oleje je třeba zvážit dva faktory:

  • Množství a přirozenost složek: dobrý olej se skládá pouze z jednoho produktu bez syntetických směsí nebo je složen z několika rostlinných olejů;

  • typ pleti, pro kterou je olej určen: výrobce obvykle vytváří produkt pro konkrétní typ pleti. Výjimkou jsou univerzální výrobky vhodné pro všechny typy pleti.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu