Anti-vráskový zázrak dnešní doby? Z výsledků budete nadšení!

Vitamíny, antioxidanty a dalšími důležitými látkami nabité krémy pleť potřebuje, pokud se ale snažíte zpevnit kontury tváře a „vyloupnout se“ do krásy, chce to ještě něco navíc. A jako velmi účinná cesta se ukázaly obličejové masáže spolu s face jógou. Jak na to a na co si dát pozor, abyste své pleti naopak neublížili?
Kristýna Schafferová
——
15. září 2022

Foto: Getty Images

Kdo chodí alespoň občas cvičit, ten s námi bude jistě souhlasit – pleť bývá nejhezčí po náročném workoutu. Je vypnutá, šťavnatá a překvapivě krásně sjednocená. Co kdybychom vám ale řekli, že stejného efektu dosáhnete z pohodlí domova? Už máme vaši pozornost?


Jedním tahem

Pleť ví, jak se o sebe postarat, na co ale připravená nikdy nebyla, jsou všechny ty klacky, které jí házíme pod nohy – ponocování, stres, špatná životospráva, alkohol… Vlivem našeho rychlého životního tempa se obličejové svaly stahují, vznikají otoky a prohlubují se vrásky. Pokud nanesete na tvář hydratační či výživný krém, při správném použití pleť sice získá potřebné látky, svaly v tenzi to ale neovlivní. Je důležité je fyzicky uvolnit. Na řadu tak přichází obličejové masáže, které tvář skvěle zrelaxují. Jak na to? Použít můžete vlastní prsty nebo gua sha kámen, který se používá v tradiční čínské medicíně. „Správné provádění masáže tímto kamenem vede k prokrvení ošetřovaných oblastí a uvolnění svalů, zároveň by také měla být pleť zbavená toxinů. Tahy však musí vždy být vedené s respektem k proudící lymfě. Efekt je dle uživatelek opravdu za pár dní pravidelného používání pěkně viditelný – pleť je šťavnatá a vyliftovaná,“ říká primářka Kliniky preventivní dermatologie MUDr. Lucie Rajská.

A jak postupovat? 

Pravidlo č. 1: Nikdy face masáže nedělejte na suché pleti. Na tvář nejprve naneste olej nebo alespoň mastný krém – prsty či kámen musí po pokožce klouzat. 

Pravidlo č. 2: Vyvíjejte jen mírný tlak. „Aby byl výsledek pozitivní, je potřeba krátké i dlouhé tahy kamenem provádět jemně, aby u citlivějších jedinců nedošlo například k rozvoji modřin,“ radí Lucie Rajská a vyzdvihuje další pravidlo.

Pravidlo č. 3: Správný směr. „Ošetření by mělo vždy začínat od dolních etáží ošetřovaných oblastí, tedy od klíčních kostí směrem k čelisti, od brady pak směrem k ušnímu boltci, od vnitřního konce obočí k vnějšímu, atd. Tímto ošetřením kromě podpory správného proudění lymfy, abychom si nepřivodili například vznik otoků, současně podporujeme lifting tkání.“

Za správné vedení tahů se přimlouváme i my v redakci. V opačném případě totiž narušíte tok lymfy, což může způsobit otoky v obličeji a nové vrásky.

Dejte pleti do těla

Sval je sval, a ty na obličeji se chovají stejně jako ty kdekoliv jinde na těle. Aby vypadaly dobře, je potřeba je neustále trénovat a dávat jim nové podněty. S tvarováním obličejových svalů nemusíte do fitka, stačí vám jen 10 minut večer v koupelně (ba co víc, trénovat je můžete kdekoliv, klidně v autě nebo během uklízení). 

Face jóga není nic nového, obrovský návrat ale zaznamenala během covidu. Jednak proto, že jsme najednou měli spoustu volného času, takže jsme začali zkoušet nové metody, svou roli sehrál ale také fakt, že jde o poměrně uklidňující a relaxační činnost. Tajemství tkví v řadě speciálních cviků, díky kterým stahujete a uvolňujete obličejové svaly, které po nějaké době posílí a hezky se vytvarují.

A jak s face jógou začít? 

Nejlepší je objednat si lekce, například u Simony Rydlové, která je u nás považována za královnu face gymu. Nápomocná budou i videa na YouTube, podle kterých se jednotlivé cviky hravě naučíte. Tip máme i pro ty, kterým představa vyplazování jazyka a šilhajících očí není zrovna příjemná: na trhu seženete řadu hi-tech pleťových přístrojů, které obličejové svaly procvičí za vás.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu