New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

V červenci rozehraje pražské ulice a náměstí hudební festival

Tak je to konečně tady, i hudba pomalu ožívá. Na velké festivaly a koncerty v halách si ještě chviličku počkáme, ale nyní nás čeká hudební festival, který bude rozložen do ulic Prahy a na různá frekventovaná místa. Kde všude si budete moci užít festival Praha žije hudbou a o co přesně jde?
Lucie Švábenská
——
25. června 2021

Foto: Jakub Červenka

Na velké hudební festivaly, jako například Colours of Ostrava, si ještě musíme počkat, ale ty menší si již můžeme postupně začít užívat. Nyní máme dobrou zprávu pro obyvatele Prahy. Tu si totiž muzikanti vezmou do parády již v polovině července v rámci 6. ročníku festivalu Praha žije hudbou a nebude to jen tak. 

Ulice, náměstí, parky, vnitrobloky a další místa Prahy budou 16. a 17. července patřit nejen muzikantům nejrůznějších žánrů, ale i divadelníkům, artistům či slamerům. Dvoudenního programu se pod heslem „Umění patří do ulic” zúčastní několik profesionálních umělců, například muzikanti Laco Déczi, Ondřej Ruml, Voxel, Bára Zmeková, Aiko, En.Dru, Stříbrný Rafael nebo Brass Avenue. Mezi performery se objeví i držitel ceny Thálie Jakub Gottwald se svým projektem UR-fascism, slamer Anatol Svahilec, Jan Bárta a jeho pohybové představení Pitch nebo artisté ze Cirqueonu.

Veškerá vystoupení, ať už stálic české umělecké scény, nebo nováčků, se odehrají na netradičních místech a z bezprostřední blízkosti diváků. Program nabídne zdarma až 200 vystoupení na téměř 40 místech. Hlavní festivalová trasa prochází centrem města se zastávkami v parku Kampa, na piazzettě u Quadria, Jungmannově náměstí, Můstku, Na Příkopě, u Prašné brány, na náměstí Republiky, v atriu Paláce Archa až po Kasárnu Karlín. Hudbou ale ožije i Staroměstské náměstí, atrium Olympic Garden, Náplavka u Rašínova nábřeží, Nová synagoga na Palmovce, venkovní kavárna Šesťák nebo prostranství bývalého Stalinova pomníku na Letné.

No a dobrou zprávu máme pro hudební nadšence nebo začínající umělce. Tohoto festivalu se můžete zúčastnit i vy. Stále se můžete přihlásit o své místo v programu, a to zde

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu