Česko má novou hvězdu, je jí parkurová jezdkyně Kristina Vítek, která nedávno vyhrála prestižní ocenění v Monaku

Šestnáctiletá Kristina Vítek vyhrála 2. července stotřicítku při CSI2*, a díky ní se tak stadionem Port Hercule rozezněla česká hymna.
Oli Egler
——
3. července 2022

Foto: Marie Vítek

Parkurových soutěží se Vítek účastní již pravidelně – přičemž svou kariéru započala již v osmi letech, kdy se poprvé zúčastnila závodů ve Francii. Tehdy jezdila na svém poníkovi Austinovi, kterého má ve stáji dodnes. Po čase se Kristina Vítek stala pevnou součástí české juniorské reprezentace, stejně tak, jak její o rok mladší sestra Anna Marie. Dnes již Kristina skáče v sedle jedenáctiletého valacha Fischerdante, s nímž vyhrála i letošní závody v čase 37,02 sekundy. Vítěze tradičně dekorují členové knížecí rodiny, a právě Vítek dekorovala sama monacká princezna Charlotte Casiraghi, známa jezdkyně, která začátkem letošního roku otevírala i haute couture přehlídku módního domu Chanel na jaro/léto 2022.

Dle svých slov se Vitek chtěla věnovat skákání již od malička, konkrétně od doby, kdy poprvé usedla na koně ve svých pouhých čtyřech letech. V rámci této disciplíny však musí trénovat i drezuru, která je pro jezdce nezbytná „je důležité umět přidat a zase rychle okamžitě zkrátit”, jak řekla ve svém nedávném interview. Naopak všestrannost nikdy neměla ráda, jelikož hrozí větší nebezpečí zranění koně. Skákání miluje, a dle jejích slov se jedná se o větší adrenalin, a baví to nejen ji, ale i koně. A největší sen juniorky? Rozhodně Olympiáda!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu