Pravidla prázdninové romance

Letenky? Check! Pas? Check! Touha zažít romantické dobrodružství? Check!
Oli Egler
——
21. července 2022

Foto: Profimedia

Prázdninová romance k létu neodmyslitelně patří. Alespoň podle mezinárodních výzkumů. Z těch totiž vyplývá, že více jak polovina evropských turistů alespoň jednou za život podlehla buď nezávaznému flirtování, nebo navázala intimní vztah během dovolené. Třetina lidí dokonce potají věří v to, že potká svou polovičku někde v plážovém baru. Ať už hledáte lásku na celý život, nebo si jen chcete dopřát romantiku, na kterou budete dlouhá léta vzpomínat s úsměvem na rtech, zkuste se vyvarovat nejčastějším chybám prázdninové romance.

Buďte sami sebou

Už samotné slovo „dovolená“ znamená buď to, že si chcete užívat aktivity, které vás baví, nebo se naopak vydáváte za dobrodružstvím, které byste jinak nezažili. Pakliže jste blázen do muzeí, architektury a koncertů vážné hudby, nemá smysl lpět na společnosti nápadníka, který vaše zájmy nesdílí nebo považuje výraz expozice za sprosté slovo. V druhém případě vás možná bude svádět potřeba „se odvázat“ a udělat dojem na protějšek i za cenu přetvářky a excentrického chování. Ani jedno však není zapotřebí – stačí, když budete sami sebou.

Vybírejte s rozmyslem

To, že chcete zažít něco nového, ještě nemusí znamenat, že se oddáte vášni s prvním, koho potkáte. Pochopitelně pokud přeskočí jiskra a vy si budete jisti, že je to ono, nemá cenu se tomu bránit. Nezapomínejte však, že vše má své důsledky, a možná ještě nespěchejte se spamováním instagramu fotografiemi nové „lásky“.

Poddejte se zákonům přitažlivosti 

Pokud potkáte dokonalého nápadníka, nepropadejte ihned potřebě plánovat společnou budoucnost, svatbu a chvíli zadržte také s vymýšlením jmen pro vaše děti. Neočekávejte, že hledá lásku na celý život a že po skončení dovolené budete v kontaktu další dlouhé měsíce, které vyústí v dlouhodobý vztah. Nepochybně se to stát může, ale krása prázdninového románku spočívá právě v tom, že existuje teď a tady. Nenechte se ovlivnit potřebou vzpomínat na staré rány z nepovedených vztahů, ale ani objektu svého zájmu nemějte za zlé, když pro něj budete „lékem“ na zlomené srdce. Poddejte se motýlům v břiše, popusťte uzdu fantazii a nasávejte okamžiky plnými doušky.

Fellas, don't be jealous

Pamatujte, že letní vztahy nejsou většinou brány jako závazek nekonečné věrnosti jeden druhému. A proto ze své hlavy vypusťte žárlivost, hněv nebo potřebu se mstít za to, že vaše letní láska koutkem oka pokoukává i po jiných. Bude lepší pro obě strany, pokud se zcela osvobodíte od potřeby k sobě tohoto amanta přivazovat. Ani od něj by nebylo fér chtít to samé od vás.

Dbejte na bezpečnost 

I dobrodružství by měla mít své meze. Hlavně ve spojení s alkoholem. Ten se sice považuje za nejlepší společenský lubrikant, ale pokud to nejde bez něj, možná je čas změnit taktiku. Množství použitých koktejlů může mít také vliv na vaše rozhodování – konsekvence vás totiž ráno mohou udeřit po hlavě silou baseballové pálky, a vy pak (v tom lepším případě) budete složitě vzpomínat na to, zda to byl bezpečný sex nebo zda jste náhodou v záplavě vášně nepořídili obsah, který vás nechvalně proslaví na sociálních sítích.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu