„Love is in the air” me aneb fráze, které napoví o hlubších citech

Existuje skrytý význam některých vět, které mohou napovědět o tom, že je do vás vaše (potenciální) polovička zamilovaná?
Oli Egler
——
10. července 2022

Foto: Profimedia

Byť jsou to činy, které primárně vypovídají o člověku, slova mohou být často vodítkem, které dokáže odhalit to, co má ten druhý na (nebo i v) srdci. Pokud ještě nejste tak daleko, abyste plánovali svou první dovolenou nebo se stěhovali do společného bytu, určité fráze vám alespoň mohou dát signál o tom, kam vztah směřuje…

„Vypadáš skvěle” 

Jedno z největších klišé, na kterém je však vždy trocha pravdy, je test na to, zda si partner všimne nového účesu, šatů nebo sebemenší změny vaší vizáže. Pakliže je partner zamilovaný, těchto malých detailů si zcela určitě všimne, a nejen to – nebude se zdráhat vás oblažit pochvalou a udělat vše pro to, abyste se v jeho přítomnosti cítila co nejlépe. 

„Mám rád tvůj smích” 

Váš protějšek nepotěší nic tak, jako když se budete upřímně smát jeho vtipům. Dokazuje to, že jste na stejné vlně a že se mu daří získávat vaši náklonnost. Váš smích mu tak dává blažený pocit a čím častěji jej uslyší, tím silnější pouto z toho pramení.

„Jak ti můžu pomoct?”

Jedním z nejdůležitějších aspektů partnerovy náklonnosti je jeho zájem o vaši osobu. Nemusí se jednat o velká gesta, a ani oné pomoci nakonec nebudete muset využít – ale už jenom to, že vám nabídl asistenci se stěhováním nočního stolku nebo vyvenčením psa v době vaší nepřítomnosti, vypovídá o jeho vůli být vám nápomocen v každé situaci, a být tak součástí vašeho života.   

„Můžu tě požádat o radu?” 

To platí i obráceně – pakliže vás žádá o pomoc nebo radu on, znamená to, že vám důvěřuje dostatečně na to, abyste mu byli nápomocní vy. Může se jednat o maličkosti, jako například výběr košile nebo naopak o důležité kroky v rámci jeho kariéry. Zde je však také důležité umět vycítit, zda se jedná o ojedinělé případy, nebo o chorobnou neschopnost přijímat rozhodnutí a potřebu najít někoho, kdo je bude dělat za něj.

„Pověz mi něco o sobě” 

Ať už se vztah teprve rýsuje a jeden druhého pouze poznáváte, nebo již za sebou máte první krůčky, je zájem vašeho partnera důkazem toho, že mu na vás záleží. Relativně rychle také poznáte, zda se jedná pouze o otázky ze zdvořilosti, nebo si opravdu pamatuje to, co mu o sobě říkáte. Nemusí si sice pamatovat hned všechna jména kolegů v práci nebo data narození rodinných příslušníků, ale pokud ví, že máte sourozence nebo na co máte alergii, opravdu poslouchá. 

„Děkuji za krásný večer” 

Pakliže i za krátkou chvíli strávenou spolu vám partner děkuje – ať již osobně, nebo při online komunikaci prodlužující onen večer, znamená to, že si váží času, který s ním trávíte. Nemusí se jednat o zprávy typu „To byla nejlepší noc mého života”, ale pokud taková přijde, vězte, že je do vás blázen.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu