Naděje nové generace: Jan Smejkal

Před týdnem jsme vám představili první ze tří studentů studujících design oděvu a obuvi na UMPRUM, které jsme oslovili v rámci oslav uvedení prvního čistě elektrického SUV české automobilky ŠKODA ENYAQ iV, jež představuje první krok do světa zítřka. Jak se s úkolem, vytvořit skicu a návrh oděvu, který vychází ze samotného designu vozu a zároveň vyzařuje návrhářovu představu o módě pro lepší, udržitelnou budoucnost, vypořádal druhý oslovený student Jan Smejkal?
komerční článek
——
26. května 2021

Foto: Benedikt Renč

Janovou velkou vášní je kromě módy i tanec. Student třetího ročníku Ateliéru designu oděvu a obuvi na UMPRUM je především živel, jenž oplývá zdánlivě nevyčerpatelnou zásobou energie. Ve své tvorbě dává přednost oversized střihům a oblečení, u něhož se často stírá hranice mezi pohlavími. Téma udržitelnosti se v jeho případě propisuje zejména do jeho přístupu v práci s látkami. „Vždy se snažím nekupovat víc materiálu, než je třeba. Raději si vše třikrát přepočítám a zkontroluji, než abych kupoval zbytečně moc metráže. Také se vždy snažím zužitkovat co nejvíce materiálu se dá,” prozrazuje návrhář.

Detailem, který se v soutěžních návrzích Jana Smejkala opakuje, je výrazné prošívání evokující tvary karoserie vozu.

„Vycházel jsem z ostrého tvarosloví křišťálu, které jsem zakomponoval do předimenzovaných ramen. Každý outfit je doplněn o kožený detail jako je krátký top či lemování.”

Zapojte se do soutěže! Tři z vás mohou vyhrát týdenní zapůjčení vozu ŠKODA ENYAQ iV a také roční předplatné Harper's Bazaaru. Odpovědět na soutěžní otázku a hlasovat pro skici a návrhy od Jana Smejkala můžete zde.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu