“MINX” aneb když se potěšení s politikou mísí a feministky objektivizují muže

Svlečte liberála. Co vám zůstane? Pouze prudérní muž bez obleku? Nový seriál Minx hledá odpovědi na otázky rovnosti v sedmdesátých letech a je to dynamická, zábavná jízda s údernou feminismistickou, kynetickou energií. Připraveni? 
Tatiana Urbanová
——
7. května 2022

HBO

Spojená státy sedmdesátých let nejsou emancipaci příliš nakloněné a do mainstreamovýcch médií takové militantní řeči zkrátka nepatří. Energická Joyce (Ophelia Lovibond) se však rozhodne, že její feministická nátura potřebuje dostát svého uspokojení. Proto se spojí s podřadným vydavatelem porna (Jake Johnson) a vytváří první erotický časopis pro ženy Minx. Jde o jediné východisko, jak může hlásat osvětu rovnoprávnosti do světa - mezi nahými půlkami a mužským přirozením. A najednou už ani ti liberálové nejsou tolik liberální…

Seriál, jehož claimem by mohla být věta: “Politika rovnosti je k ničemu, pokud není spojena s politikou potěšení”, je sice zasazen do sedmdesátých let, avšak zrcadlí neobyčejnou satyru doby dnešní.

Je jemnou, avšak velmi zacílenou, parodií na klasický “macho” archetyp muže s neandrtálními tendencemi… - ale proč chodit kolem horké kaše, když kolem ní nechodí ani scénáristé - zkrátka na voliče Trumpa! Avšak nebojí se ukázat v pravém světle ani samozvané volnomyšlenkáře a americkou levici, která s myšlenkami seriálu sice souzní, ale nedokáže je doručit svému publiku zábavnou formou. Lidé se zkrátka nedojímají nad suchými politickými traktáty o spravedlnosti. To co hýbe společností je vize lepšího života a ta v sobě zahrnuje i “zájmy” nízkých pudů a údů.

Zajímá vás, co se stane se společností v okamžiku šokujícího odhalení, kdy zjistí, že i ženy mají sexuální fantazie? Pusťte si Minx na HBO Max a my slibujeme, že dojdete k tomuto zjištění s úsměvem na rtech a čeká na vás plno sexy scén. A možná, že si v rámci celého seriálového dobrodružství uvědomíte i holou (nebo možná v tomto případě doslova nahou) pravdu, že svoboda je jako abstraktní pojem skvělou myšlenkou, ale aby stálo za to za ni bojovat, je třeba lidem občas připomenout, jak vypadá v praxi. Protože upřímně i v dnešním světě je stále za co bojovat…

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu