HBO již brzy uvede dokument o životě Baracka Obamy

Jestliže jste si oblíbili dokument Becoming o Michelle Obamové, poté zbystřete. Již za pár dní bude mít premiéru třídílný dokument o nikom jiném než o jejím manželovi, prvním americkém prezidentovi tmavé pleti, Baracku Obamovi. Co vše víme o Obama: In Pursuit of a More Perfect Union?
Lucie Švábenská
——
27. července 2021

Foto: archiv společnosti 

Ačkoliv Barack Obama opustil Bílý dům již před pěti lety, stále je sledovanou osobností. Osobností, jež má co říct nejen o své minulosti, současnosti i budoucnosti. Právě tomu se bude věnovat nadcházející třídílný dokument Obama: In Pursuit of a More Perfect Union. Ten bude reflektovat život, práci i politickou kariéru bývalého prezidenta Spojených států. 

Byl a stále je důležitou postavou v historii. Stal se prvním prezidentem tmavé pleti, což je v zemi, kde je rasismus velmi probírané téma, velkou událostí samo o sobě. I díky tomu se bude dokument věnovat nejen Barackovi osobně, ale také historii otázky přijmutí odlišné rasy člověka ve společnosti a výzvám rasové spravedlnosti. 

Tvorby dokumentu se ujal režisér a držitel ceny Emmy Peter Kunhardt, jenž se profilům slavných osobností věnuje. Z jeho portfolia můžete znát například Living with Lincoln, Nixon by Nixon: In His Own Words nebo John McCain: For Whom the Bell Tolls. Pozor ale, aktuálně nafilmovaného Baracka Obamu moc nečekejte. Většina jeho záběrů pochází z archivů. Součástí dokumentu je kromě něj také několik spisovatelů, aktivistů, politických vůdců a samozřejmě prezidentských spolupracovníků. Objeví se v něm například novinářka Laura Washington, profesor Cornel West, politik Jesse Jackson, herec Keegan-Michael Key a další. 

1, 2, 3 ...

Každá část má své určité poselství a dané období v Obamově životě, které bude pokrývat. První se bude zabývat především ranými léty Obamy, včetně výchovy svobodnou matkou, následné vzdělávání a také jeho prací v kostelech pro komunitu lidí tmavé pleti v Chicagu. 

Druhá část nám již ukáže Baracka jako politika. Začneme v roce 2008, kdy začínal s kampaní do voleb na prezidenta USA. Detailněji si přiblížíme Obamovu cestu, která postu prezidenta předcházela, včetně období života, kdy běžela jeho prezidentská kampaň. Jak musel obhajovat svou identitu, jak čelil rasovým narážkám nebo jak byl frustrovaný z toho, že je společnost rozptýlena od řešení vážných problémů.

V rámci třetí a poslední části dokumentu se již nacházíme v Bílém domě. Ukáže nám, jakým překážkám a výzvám musel čelit a jak se s nimi vypořádal. 

Kdy a kde přesně ho tedy můžeme očekávat? Již 3. srpna 2021 bude na HBO a HBO Max zveřejněna první část. Druhá hned 4. srpna, což je shodou okolností také den 60. narozenin Baracka Obamy, a poslední, třetí část má premiéru 5. srpna.  

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu