Grammy Awards 2022: Zlaté gramofony jsou rozdány. Co říkáte na vítěze a red carpet večera?

Od filmů k hudbě.... Týden po předávání Oscarů jsou tu Grammy Awards a ti nejlepší z nejlepších v hudebním průmyslu. Kdo proměnil svou nominaci a jak vypadal červený koberec?
Lucie Švábenská
——
4. dubna 2022

Foto: Getty Images

Minulý týden se konalo předávání Oscarů, které bohužel velmi zastínil incident s Willem Smithem. Ten ve víře bránění své manželky po špatném vtipu k její osobě od Chrise Rocka přišel na jeviště a udeřil ho. Bohužel se tak více než kolem oceněných strhla diskuze ohledně tohoto momentu.

To však neplatilo u 64. ročníku Annual Grammy Awards neboli takzvaných hudebních Oscarů. Večer se konal v MGM Grand Garden Arena v Las Vegas a provázel jím již podruhé komik Trevor Noah. Na pódiu se objevili také umělci jako Billie Eilish, Lenny Kravitz, Lil Nas X, Carrie Underwood, Silk Sonic a mnoho dalších.

Mezi nominované se mohla zařadit díla vytvořená od 1. září 2020 do 30. září 2021, což vytvořilo široké pole možností. Uvedeno bylo, že se původně vybíralo z téměř 22 000 skladeb a alb. To se však muselo samozřejmě zúžit. Mezi finální výběr se dostal například Jon Batiste s 11 nominacemi, čehož zatím dosáhli pouze Michael Jackson a Babyface. Nakonec se ale vyselektovali vybraní hudebníci a díla, z nichž byli včera zvoleni vítězové. Kdo si nakonec odnesl krásný zlatý gramofon? 

Nejvíce zazářil právě zmíněný Jon Batiste, který ovládl hned 5 kategorií, včetně Album of the Year. Zpěvačka Olivia Rogrigo nezůstala pozadu a domů si odnesla hned 3 ceny, mezi kterými byla i hlavní kategorie Best New Artist a Best Pop Vocal Album. Oceněni byli také Doja Cat, SZA, Silk Sonic, Tony Bennett a Lady Gaga, Foo Fighters, Carrie Underwood, H.E.R. a další. 

Jako na každé takto opěvované akci jsou vedle vítězů oči upřené také na looky, které přítomní zvolili. Ačkoliv byl koberec opět pestrobarevný, včetně klasické černé, bílé a červené, nemůžeme si nevšimnout, že trend růžové zavládl i zde, jak u dam, tak i u pánů, nejen u celých outfitů (jako u Billy Porter nebo Chrissy Teigen), ale i u doplňků (jak ukázal Justin Bieber). Když však vezmeme všechny róby kolem a kolem, musíme přiznat, že už jsme v tomto ohledu zažili i lepší večery (přestože celebrity často nevynesly pouze jednu volbu). Posuďte sami! 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu