3x o mateřství a 3x tipy na nejlepší věci pro nejmenší

Jenovéfa Boková je mámou jen pár měsíců, Martha Issová má dvě a Klára Vytisková tři děti. Podělily se o svůj pohled na mateřství a prozradily, jaké produkty baví je i jejich potomky.
Redakce
——
23. května 2023

Všechny tři jsou ambasadorky festivalu mini, který proběhne o víkendu 26. a 27. května v hale č. 13 v Holešovické tržnici. Sdílejí i své osobní tipy, co na festivalu neminout.

Martha Issová, herečka:  

Jak vás proměnilo mateřství?

Mateřství mě proměnilo nenápadně, plíživě a zcela zásadně. To zrcadlo, které nám děti nastavují, je opravdu nekompromisní. Pokud se tomu otevřete, změna může být veliká. A kecala bych, kdybych tvrdila, že nebolí. Někdy pekelně. Ale radost, láska a prožívání je s nimi taky tak nějak intenzivnější. Takže když se pak na ty svoje dvě čůzy dívám, neměnila bych nic a cítím jen nekonečnou lásku, vděčnost a štěstí, že si vybraly za mámu právě mě.   

Nejhorší rada, kterou jste v mateřství dostala?

Nechte miminko vyplakat o samotě v postýlce.  

3 tipy z festivalu mini:

Knihkupectví 2 veverky. Máme ho za rohem od domova a velice rády v něm s holkama trávíme (někdy dost dlouhý) čas. Na festivalu mini budou mít stánek a výtvarnou dílnu s Andreou Tachezy, to bude jistě krása!

Lavly. Jejich věci máme moc rády, od oblečení po hračky, a tak se těším na jarní a letní novinky.

Plove. Česká značka značka plavek a doplňků, která mě rozhodně zajímá!

Klára Vytisková, zpěvačka

Jak vás mateřství proměnilo?

Velmi! Troufám si říct, že každého, ale možná kecám… Přijde mi zásadní uvědomění, že my jako rodiče dětem do života dáváme, ale zároveň od nich můžeme hodně dostat zpět. Jsem si jistá, že každé z našich tří dětí přišlo pro nás rodiče s nějakou informací.  

Nejhorší rada, kterou jste v mateřství dostala?

Všichni mi cpali nějaké voňavé krémy, pěny a oleje pro miminka, ale myslím, že pro nějaký základní instinkt je moc důležité cítit přirozenou vůni dítěte. Já vím že heřmánek voní krásně, ale vaše dítě - to je parfém lásky.  

3 tipy z festivalu mini:

Zabublej. To je jasná volba, naše děti a bubliny to je match/match

Mags Bags. Máme od nich jednu svačinovou kapsu a je super praktická a moc krásná

Boxx kids a jejich plážové pončo - a jako bonus: Nanuky Lunar, nevím jak vy, ale my od března máme zmrzlinu denně:) a tahle pohladí i oči!

Jenovéfa Boková, herečka  

Jak vás mateřství proměnilo?

Jsem zatím maminka dva měsíce, ale už teď cítím transformaci, která pro mě nejvíc začala porodem. Zatím se spolu s malou oťukáváme, ale cítím, že každým dnem si více obě rozumíme a sehráváme se. Cítím, že jsem se paradoxně víc zklidnila, žijeme si ve svém vesmíru náš jednoduchý život a to mi teď vyhovuje.    

Nejhorší rada, kterou jste v mateřství dostala?

Mám štěstí, že moje sestřička je už zkušená maminka a moc dobře ví, že nejhorší jsou nevyžádané rady. Takže i během mého těhotenství byla velmi trpělivá a počkala si, až když jsem si o radu požádala. Jinak zkouším ty rady brát s nadhledem, myslím, že to nikdo nemyslí zle, naopak, a já se stejně nakonec zkouším rozhodovat podle své intuice. Ale osobně nejsem zastáncem výroků, že si miminko rozmazlím, například nošením nebo kojením na vyžádání. Myslím, že takhle malý tvoreček opravdu nedělá nic naschvál nebo že by si mě chtěl zotročit. To my jsme jen už zapomněli, že někdo může být tak čistý a nevinný. Jsem teď její celý vesmír a přeju si, aby zvykání si na tenhle svět byl pro ni co nejpříjemnější.   

3 tipy z festivalu mini:  

Made for Moms. Miluju jejich kojící trika značky Tajine banane, kterým nechybí vtip a zároveň jsou velmi příjemná. A také triko na klokánkování značky NüRoo a kosmetiku značky Bloom & Blossom. Jejich zklidňující sprej na polštář je můj must have.  

Komio. Za touhle značkou stojí moje kamarádka, maminka tří dětiček, která moc dobře ví, co potřebuje maminka ke kojení. Kvalitní a praktické kojící oblečení a k tomu je i krásné a stylové.   

Mojžíšův koš od Adre design. Jejich houpací košíček máme sice zatím jen týden, ale naší holčičce se v něm tak krásně spinká, že lituju, že jsem ho neobjednala dřív. Tato kvalitní ruční práce malé sympatické rodinné firmy bude dělat radost nejen vašemu miminku, ale i vám, protože je velmi krásný.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu