Loono bojuje za lepší vzdělávání o duševním zdraví

Duševní zdraví je jedna z nejdůležitějších věcí, o kterou musíme pečovat.
Lucie Švábenská
——
3. prosince 2021

Foto: archiv Loono

V tomto chaotickém a rychlém světě mnoho z nás trpí duševním onemocněním, ať už si to přiznáme, či nikoli. Podle statistik je to dokonce každý 3. dospělý a po celém světě až 970 milionů lidí. Právě proti těmto číslům se rozhodla bojovat nezisková organizace Loono s kampaní Dobré nitro, jejíž cílem je rozšířit informace, jak duševním onemocněním předcházet. 

Aby se kampaň a edukace však mohla uskutečnit, je samozřejmě třeba určitý finanční obnos, který se tato nezisková organizace snaží získat na charitativní platformě Donio. Tyto peníze následně Loono využije ke vzdělávání o duševním zdraví ve školách, firmách a na festivalech a problematice duševního zdraví hodlá věnovat celou sekci chystané aplikace s Česko.Digital. Pomoc se tak dostane k mnoha lidem a více generacím. Navíc chystají vzdělávací videa, která dodají do ordinací po celém Česku a nakonec plánují poskytnout podporu rodičům, aby věděli, jak poznat duševní nemoc u svých dětí. 

„To, že duševní pohoda úzce souvisí se zdravým tělem, je už celkem známá věc. I přesto však stále panuje ohledně psychických onemocnění spousta nepravd. My to chceme změnit. Z celého srdce děkujeme každému, kdo se nás rozhodl podpořit a ještě podpoří. Každý dárce může mít dobrý pocit z toho, že nám pomohl naučit další tisíce lidí, jak duševnímu onemocnění předcházet,“ říká zakladatelka Loono a lékařka Kateřina Vacková.

Nezapomeňme o sebe pečovat. A jestliže chcete pomoci lidem předcházet duševním nemocem (nebo rozšířit informaci o tom, kam se obrátit, když se s takovým onemocněním setkáte), můžete tak učinit na platformě Donio

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu