Kateřina Havrlant, Blanka Čermáková a Jan Gemrot – tři vizionáři v oblasti ART.

Seznamte se: ART IDEAMAKERS

Kateřina Havrlant, Blanka Čermáková a Jan Gemrot – tři vizionáři v oblasti ART.
Redakce Harper's Bazaar
——
19. září 2023

Foto: archiv

Představujeme vám tři osobnosti, které se na Harper's Bazaar konferenci podělí o své zkušenosti a vizi v oboru ART: mecenáška a sběratelka umění Kateřina Havrlant, kurátorka, galeristka, ředitelka Trafo Gallery Blanka Čermáková a umělec Jan Gemrot.  

Kateřina Havrlant

Ve svém profesním životě se pohybuje v oblasti technologií a marketingu. Její osobní vášní je umění, které vykrystalovalo do zevrubné podpory současných českých tvůrců. V roce 2015 založila společně se svým manželem uměleckou sbírku, kterou stále rozšiřují a která se přístupná na webových stránkách Havrlant.art. Věří, že sběratelství do umění není jen investicí, která zhodnotí peníze, ale i investicí do krásy, potenciálu a talentu.

Jan Gemrot

Malíř Jan Gemrot patří mezi současné nejvýraznější umělce, jeho díla jsou hyperrealistická, i když on sám se takovému označení brání. Důležité je pro něj obsahové sdělení, a tak jeho obrazy podněcují fantazii, pracují se symbolikou i s nadsázkou. Gemrot byl na AVU ke studiu klasické malby v ateliéru Zdeňka Berana přijat po skončení třetího ročníku Střední výtvarné školy Václava Hollara jako výjimečný talent. Pokaždé, když přistoupí k prázdnému plátnu, vnímá to jako nové velké dobrodružství. Nikdy neví, jak ho malování zanese. A tak se snaží tvořit a hlavně žít.

Blanka Čermáková

Působí v kulturní sféře, mnoho let na Akademii výtvarných umění v Praze. V roce 2006 založila společně s umělci Janem Kalábem, Jakubem Neprašem a Michalem Cimalou galerii Trafačku. S přesunem do nových prostor do haly 14 pražské tržnice se přejmenovala na Trafo Gallery a dnes je jednou z nejrespektovanějších českých galerií. Každoročně připravuje šest výstav se zaměřením na současnou českou i mezinárodní uměleckou tvorbu.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu