Sedmero designérky Lucie Koldové: Každé ráno nové výzvy

„Pracuji na velkém hotelovém celku. Jsem nadšená. Je to větší měřítko a jiný úhel pracovního záběru. Prožívám nesmírně inspirativní i složité období, kdy se učím a nabírám zkušenosti,“ říká jedna z nejlepších českých designérek Lucie Koldová. Nedávno navrhla novou kolekci šperků Frozen pro značku Mooyyy. „V tomhle případě jsem musela klást důraz na miniaturní detaily a absolutní preciznost provedení. Vybalancovat obě tyto roviny je výzva. Musím být neustále ve střehu, vnímat celek i pocity z detailů,“ dodává.
Kristýna Mazánková
——
4. dubna 2022

Foto: archiv Koldová

Moje práce v pěti větách:

Přináší mi radost. Díky ní můžu realizovat své myšlenky a vize skrze světlo, hmotu a tvar. Design a všechno s ním spojené mě přitahuje a nabíjí. Vybízí mě přemýšlet a vidět věci v širších souvislostech. Design je moje práce i můj životní styl.

Můj největší učitel:

Ráda vzpomínám na Danu Urbanovou ze ZUŠ v Ústí nad Labem. Tato akční a kreativní žena mi poskytla skvělé zázemí, impulzy a podporu v mých začátcích i rané dospělosti.

Miluju to, co dělám, protože…

…mě to činí šťastnou a naplňuje mě to. Design je jazyk, kterým mluvím, designem žiju, skrze design rozvíjím svůj potenciál.

Nejlepší část dne:

Mám hodně ráda rána a večery. Ráno se těším na nové výzvy a dobrodružství, která mě čekají, a večer se raduju ze sdílení zážitků s rodinou nebo přáteli.

Tři věci, které jsou podle mého důležité k úspěchu:

Napadají mě čtyři a všechny stejně důležité: skvělé nápady, odvaha, vytrvalost a setkání s inspirativními lidmi.

Za deset let se vidím…

…ve svém druhém studiu v Paříži, nebo Miláně. Piju výtečnou kávu s klienty a mluvíme o nadějných projektech, které nás čekají…

Nejoblíbenější oblečení:

Casual chic styl. Nemůžu říct, že bych měla nějaký oblíbený set. Ale obecně ráda nosím jakýkoliv černý outfit a k tomu Rick Owens bomber. Cítím se tak volně a jsem to já.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu