Nikola Nováková: Save The Date

#vertigo
Nikola Nováková
——
2. srpna 2022

Kvalita lokálních módních tvůrců exponenciálně stoupá a jistě stojí za povšimnutí. Když jsme se společně s Danielou Pilnou zamyslely nad tím, jak své vášně pro umění a módu propojit, vznikla myšlenka, která stála za zrozením privátních večírků SAVE THE DATE, spočívající v propojování světů uznávaných sběratelů umění a lokálních módních tvůrců. S Danielou máme za to, že si naši klienti rádi užívají příjemného pocitu z nákupu oblíbeného obrazu, sochy či večerních šatů. Většinou jde o separátní zážitek, který bychom návštěvníkům rády dopřály zažít najednou.  

SAVE THE DATE 001 se uskutečnilo ve čtvrtek 21. července v mně nejmilejším a skoro domácím prostoru DSC GALLERY – kde jinde, když sama majitelka Olga Trčková je jednou z pražských módních ikon. Představení nové kolekce Michaela Kováčika v podobě živoucí sochy bylo zasazeno do probíhající expozice berlínského umělce Anselma Reyleho v instalaci Radiant Adventure.   

Miško Kováčik rovnováhu svojí práce vnímá v podpoře lokálního trhu. Všechno se šije ručně, v obou jeho domovinách. Největší radostí pro něj je, když vidí klientku v šatech, které ušil před 7 lety. Jeho návrhy se tím pak stávají trvalé v čase. Důraz klade na ruční práci, kvalitu šití, střihů a materiálů. Šaty musí být příjemné na nošení a v symbióze s tím, kdo je nosí. Největším zdrojem inspirace jsou pro něj primárně lidé kolem. Ženy, klientky, se kterými tráví hodiny a poslouchá jejich příběhy. Za větší cíl si Michael Kováčik bere expanzi do zahraničí se zachováním lokální výroby a rozšíření portfolia klientů.

A co očekáváme od konceptu SAVE THE DATE? Za selekcí designérů, které postupně představíme pozvaným hostům, stojí dlouholetá zkušenost s vybraným autorem či značkou. Ze zkušenosti vědí, že splňují nejnáročnější očekávání klientů – od materiálů přes střih až po klientský servis. Hosté siluety z exkluzivních kolekcí mohou vnímat jako umělecké dílo či podporu talentů, které si jejich pozornost jistě zaslouží.   

A jaký byl večer? Pohoštění v podobě kosher finger food restaurace Kafka Hummus Café doplnil třpytivý nápoj Glitter Gimlet ve spolupráci s japonským prémiovým ginem Ki No Bi. Pro zapojení plného spektra smyslů se prostory DSC GALLERY ponořily do podmanivé vůně s názvem Kâshân ROSE parfumerského domu PIGMENTARUM – a právě růže je mimochodem jednou z nejdražších surovin, která se v parfumérství používá. Hudební doprovod zajistil DJ Vilém. Sedm překrásných modelek z agentury Pure Models Management pro večer učesal team Bomton studio spolu s vizážistkou Kristýnou Zbořilovou, která metalický make-up a róby propojila v jeden celek.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu