Hair SOS po dovolené podle Eriky Palkovičové

#erikasuniverse
Erika Palkovičová
——
1. srpna 2023

Hydratační masky

Masku na vlasy obvykle používám jednou za týden, ale v létě i častěji. Pomáhá mým vlasům předcházet krepatění, vysoušení či lámání. Mezi mé must haves patří Oribe Signature Moisture Masque, Authentic beauty concept hydrate mask a Sisley regenerating hair care mask. Všechny tyto masky jsou vysoce hydratační a pomohly mi obnovit vysušené vlasy po dovolených. 

Šetrný šampon a kondicionér

V létě vlasy myjeme častěji po koupání v moři nebo v bazénu. Proto je třeba, abychom měli doma šetrné vlasové produkty, které vlasy po tom všem ještě více nezatíží. Mezi mé oblíbené patří Authentic beauty concept Hydrate řada nebo Kevin Murphy Angel wash a rinse. Oba jsou vhodné pro každodenní mytí.

Suchý olej na konečky

Můj oblíbený je od Authentic beauty concept. Jelikož mé vlasy jsou velmi jemné a rovné, často se stává, že po oleji ihned vypadají mastné. Co se týče ABC suchého oleje na vlasy, vmasírovávám ho do mokrých, ručníkem vysušených vlasů od poloviny směrem ke konečkům a vlasy následně nijak jinak neupravuji. Jen nechávám přirozeně uschnout. Pokud nemáte příliš jemné a rychle se mastící vlasy, doporučuji také olej od Olaplex.

Kokosový olej jako maska

Organický kokosový olej na vaření je úžasný na celé tělo, ale nejvíce se mi osvědčil jako maska na vlasy. Tento tip mám od kadeřnice z New Yorku. Poradila mi ho asi před deseti lety a od té doby nejednou zachránil mé vlasy. Rozpuštěný kokosový olej (s tím by v létě neměl být problém) nanesu po celé délce vlasů a vmasíruji i do pokožky hlavy. Vlasy následně zamotám do ručníku nebo jen tak do drdolu a nechám působit minimálně hodinu. Pro nejlepší výsledek je tuto masku dobré udělat před spaním a nechat působit celou noc. Vlasy následně klasicky omyji šamponem a nanesu kondicionér. Po takové masce jsou mé vlasy vždy hydratované, hladké, lesklé a poddajné. Kromě toho kokosový olej ve vlasech nádherně voní.

Proti vypadávání

Občas, když v létě hodně cestuji nebo když se mění sezóna, začnou být mé vlasy slabší a mají tendenci vypadávat. Proto mám doma vždy po ruce i pár produktů, které se mi v minulosti osvědčily i při takovém problému. Skvělá je kombinace Vichy Dercos šamponu a Vichy ampulí, které pomáhají zastavit vypadávání vlasů, oboje lze koupit v lékárně. Dobrým produktem je také anti-hair fall scalp serum od Dr. Barbara Sturm.

Minimum úprav vlasů

Samozřejmě pokud to není nutné, vyhýbám se úpravě vlasů a nadměrnému česání. Když zrovna nefotím, vlasy si nenatáčím ani nežehlím a v létě ani nesuším fénem. Nechávám je jednoduše přirozeně uschnout a spíše se soustředím na to, abych o ně správně pečovala.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu