New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Monika Marešová: Určité „nedokonalosti” jsou charakteristickým znakem každého z nás

Během února a března jsme vám představili projekt #bezpredsudku, který se věnoval estetickým zákrokům a omlazovacím procedurám. Nyní se k tomuto tématu částečně vracíme s influencerkou Monikou Marešovou. Ta nám například prozradila, která „vylepšení” podstoupila, na kterou kliniku nedá dopustit nebo jak podle ní vypadá opravdová krása.
Tereza Popovič, Abigail Lišková
——
24. května 2021

Foto: Petr Kozlík

Dokonalý vzhled je v dnešní instagramové době nutností. Jaký je váš názor na tento trend?

V první řadě je asi třeba říct, že pod pojmem „dokonalost” si každý z nás představuje něco jiného. Za mě jsou určité „nedokonalosti” charakteristickým znakem každého z nás. To, že my ženy chceme vypadat dobře, je přirozené, ale podle mě by se nic nemělo přehánět. Základem je ale určitě zdravá pleť.

Mnohdy stojí za perfektním vzhledem filtry, ale často – i u velmi mladých lidí – je to dílem odborných estetických zásahů. Jak takovou „pomoc” vnímáte?

Každý podle své libosti. Někomu se líbí vyumělkovanost, někdo tíhne k přirozenosti. Já jsem zastáncem toho druhého, ale každému se líbí něco jiného. V dnešní době, kdy je možné tolik úprav a tlak (hlavně sociálních sítí) je značný, pak věřím, že u mladých lidí je někdy těžké vyhodnotit, co je a co není „na místě”. Ale zase, každý máme jinou představu o kráse.  

Kdyby bylo něco, co by vás delší dobu na vašem vzhledu tížilo, myslíte, že byste se k některému invazivnímu zákroku také odhodlala?

V šestadvaceti letech jsem si nechala silikonem vylepšit poprsí. Tenkrát to byla věc, která mě trápila. O ničem dalším jsem zatím neuvažovala. 

Jednou to ale asi budou víčka. Mám geneticky danou tenkou kůži, a tak mám povislá víčka už od pětatřiceti. Ale snažím se to co nejvíc oddálit. Z „většího” zákroku (obzvlášť na obličeji) mám respekt, nechci, aby se můj obličej nějak znatelně změnil. 

To, jak člověk vypadá s úpravami jako mladý, je věc jedna. Ovšem na některých celebritách je s narůstajícím věkem vidět, že si určitým způsobem vypomáhají a že už nad tím poněkud ztratily kontrolu. Neodrazuje vás toto vědomí od případného zákroku?

Myslím, že zde je zase na místě říct, že je nesmírně důležitá volba dobrého lékaře, který vás právě dokáže zbrzdit, zná váš obličej, vaši mimiku a doporučí vám, co je pro vás vhodné.

Jdou podle vás estetické úpravy dohromady se zdravým životním stylem, který mnozí influenceři současně proklamují?

Záleží na tom, o kterých se bavíme. Jak už jsem říkala, mám silikonem vylepšené poprsí. Dnes se snažím žít určitě zdravěji než dřív. Takže kdybych dnes zjistila, že hrozí jakákoli zdravotní komplikace, pak bych si silikon nechala vyndat a rozhodně by to pro mě nebyl konec světa. Myslím, že vnímání sebe a svého zdraví přichází s věkem (alespoň u mě to tak bylo). Takže opět je na každém z nás, kde máme hranice.

Pokud by určitý „handicap” bylo možné řešit neinvazivní cestou, ale za cenu delšího časového období, zvolila byste raději opatrnější způsob?

Ano, určitě. Čím míň invazivních zákroků, tím lépe. Tělo se už tak musí potýkat s nejrůznějšími vlivy.

Kdybyste se měla rozhodnout mezi pečující kosmetikou přírodní, konvenční a tou na hranici invazivnosti, kterou byste si vybrala?

To záleží na stavu pleti a také na tom, jak na kterou z nich člověk reaguje. Toto je velmi individuální a také se nám naše pleť během života, ale i během roku, mění. To, co vám vyhovovalo dřív, vám nemusí vyhovovat dnes.

Sledujete trendy v oblasti estetické medicíny?

Za mě je sleduje paní doktorka Monika Kavková z Be Elite Clinic.

Pokud vás některý z trendů zaujme, konzultujete způsob jeho provedení s odborníky na zmíněné klinice Be Elite, kterou navštěvujete?

Spíš řeším to, co mě trápí, a nechám si navrhnout řešení od odborníků.

Jedním z trendů roku 2020 byly foxy eyes. Tento zákrok jste podstoupila i vy. V čem vnímáte výhody a nevýhody těchto typů zákroků?

Foxy eyes jsem podstoupila právě kvůli spadlým víčkům, jak už jsem říkala, mám to dané geneticky a na něco už krémy prostě nestačí. Se zákrokem jsem velmi spokojená a můj „problém” to prozatím elegantně vyřešilo.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu