Judit Bárdos: Stále se učím

Přestože je nadaná herečka maďarského původu Judit Bárdos považovaná za jednu z nejpůvabnějších, sama se svým vzhledem vždy spokojená není. Jak se s tím vyrovnává?
Martina Polachová
——
16. srpna 2021

Foto: archiv Judit Bárdos / Matúš Tóth

Co vidíte, když se na sebe díváte do zrcadla?

Vidím celkem sympatickou holku, která se sama sobě občas nelíbí, ale pracuje na tom, aby to neřešila a aby vždycky před tím zrcadlem myslela na to, že krása vychází z vnitřní spokojenosti.

Pro herečku je vzhled důležitý faktor. Z čeho v péči o sebe nikdy neslevíte?

Snažím se chodit spát před půlnocí, abych se druhý den cítila odpočatá. Ne vždycky to ale vyjde. Zvlášť když se natáčí přes noc. A taky se musím pokaždé před spaním odlíčit, ať jsem sebevíc unavená a mám na sobě třeba jen trochu make-upu.

Nějaký beauty prohřešek u vás tím pádem asi nehrozí?

Když se mi na tváři objeví pupínek, občas se neudržím...

Mezírka mezi zuby, díky které jste tak jedinečná, vás údajně v minulosti trápila. Co vám pomohlo to překonat?

Mě to netrápilo. Jen na přijímačkách na vysokou mi jedna profesorka řekla, že je to hrůza a ať s tím něco udělám. Tak jsem se zeptala pár odborníků, kteří mi vysvětlili, že by to byl běh na moc dlouhou trať a nejspíš by se to stejně vrátilo. Tak jsem to přestala řešit a naštěstí mě ta paní profesorka nakonec nikdy neučila.

Takže byste byla ochotná, pokud by to role vyžadovala, na sobě něco změnit? Kde v tomto máte svou hranici?

Ochotná bych byla, ale přesnou představu, kde jsou moje hranice, nemám. Záleželo by na konkrétním projektu. Určitě bych nerada dělala něco, co by ohrozilo mé zdraví.

Hrají se vám lépe krásné ženy, nebo vám nevadí, když to nejste úplně vy?

Vzhled je druhořadá záležitost, zajímavější je pro mě charakter dané postavy. Hrála jsem už i role, které mi nešly úplně snadno, ale učím se. O životě i o sobě. To učení mě asi na téhle profesi baví nejvíce.

Více se dočtete v srpnovém Harper's Bazaaru. Stále v prodeji!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu