ART OF STYLE S ELIŠKOU CHOMISTEK VOL. 5

#mostwanted
Eliška Hradec Chomisteková
——
24. září 2022

Foto: Tereza Nesnídalova

Pro čtenáře Harper’s Bazaar přináším výběr těch nejlepších módních novinek a událostí pro každodenní inspiraci a #mostwanted kousky, které oživí šatník a přinesou radost do života.

JW Anderson & Her Majesty Queen Elisabeth II.

Show jaro/léto 2023 designéra Jonathana Andersona na Londýnském fashion weeku vzdala hold královně Alžbětě II., se kterou se Británie loučila od 8. do 19. září. Její věčná grácie zůstane v našich srdcích navždy. Přehlídku ukončily oversize černé tričkové šaty, inspirované plakáty na londýnské autobusové zastávce s nápisem „Her Majesty The Queen, 1926–2022, Thank you“. Ze všech 37 kusů celé kolekce se tak jednalo o nejsilnější look. Doufám, že se mi podaří tričko po spuštění prodeje získat.
#wewillneverforget

Happy Happy Fendi Baguette

Nejikoničtější, nejcoolovější, nejžádanější? Vyberte si. Fendi baguette je zaručeně ta NEJ!  Je to kabelka, která si získala srdce (nebo tzv. #secretwishlist) každé z nás. Její velkolepá hvězdná oslava 25. narozenin proběhla na newyorském fashion weeku začátkem září a celý módní svět oslavoval. Na oslavě nechyběla ani Sarah Jessica Parker alias Mrs Carrie Bradshaw, která Fendi baguette v roce 1997 vynesla v seriálu Sex And The City, díky čemuž se kabelka stala na přelomu milénia tou nejžádanější vůbec.  Dnes zažívá comeback – a její velkolepá oslava tomu nasvedčuje. V celé kolekci Fendi Ready To Wear Spring/Summer 2023 je baguette interpretovaná mnohými způsoby – ať už se jedná o kabelky, doplňky, nebo oblečení odrážející spolupráci kreativního ředitele domu Kima Johnse s návrhářem Marcem Jacobsem. Velkolepou přehlídku završila modelka Linda Evangelista, která se po více jak 15 letech vrátila na molo, čímž vytvořila nezapomenutelné grand finále celé show. #happybirthdaybaguette

Trenčkot – zaručená investice

Trenčkot je klíčovým kusem v každém šatníku, stejně tak jako černé sako, basic tričko nebo designérská kabelka. Nezáleží na sezóně či trendech tak, jak záleží na využitelnosti a funkčnosti tohoto kusu.  Podzim je ideálním počasím na jeho styling a zařazení do šatníku, pakliže jej ještě nevlastníte. Anglický vibe, olivově zelená či Burberry béžová. Trenčkot je vždy jasnou volbou, jelikož je dokonalou svrchní vrstvou pro každou příležitost a dá se s ním vytvořit nespočet kombinací. Můj tip: Navštívte second handy v Praze nebo v zahraničí, kde se vám možná podaří objevit originál vintage Burberry trenčkot tak jako mně v Madridu.
#trenchcoatineveryseason

KNITWEAR SEASON is ON

Sezóna pletených svetrů a Spicy Pumpkin Latte je konečně tu! Není nic lepšího než podzimní chladná rána, padající listy a možnost konečně vytáhnout svetry a kabáty, které na nás všechny ty letní dny čekaly.  Žádná podzimní sezóna se neobejde bez nádherného úpletu, který ji provází. Je jen na vás, zda preferujete basic barevné tóny, nebo sázíte na pletené kardigany v zářivých barvách či různorodých siluetách. Pro inspiraci sledujte značky jako Totême, Acne Studios nebo The Row, jejichž kašmírové svetry jsou z mé zkušenosti nejkvalitnější a jednoznačné nejstylovější. Pokud hledáte levnější variantu, navštívte stránky obchodu Arket, kde si zaručeně vyberete.

NOOKART Studio x Stanislav Ondruš

Bytová galerie NOOKART studio oslavila své první narozeniny, v rámci nichž představila první sólo vernisáž v podání slovenského umělce Stanislava Ondruše. Doteď studio prezentovalo skupinové výstavy a pop-upy, v rámci kterých spolupracovalo s českými a slovenskými umělci či designerskými firmami. Ondruš na výstavě představil sérii akrylových maleb na plátně – obrazy v tónech meditativní modré, která v jeho tvorbě dominuje. Jeho nejnovější práce však ukazují, že má i pozoruhodný cit pro barvy, které rozvíjí v oblasti výrazových možností světla ve své abstraktní malbě.
Výstava potrvá do 28. 10.2022. Návšteva studia je možná po dohodě skrze Instagram @nookart_studio.
Adresa: Palác Langhans, Vodičkova 37, Praha 1.

#mostwanted

Umění a móda - dva světy, ve kterých žiji. Zakládám se na hodnotách, které jsou pilířem mého života - jednoduchost, kvalita a krása jsou mi velmi blízké, ráda se jimi obklopuji, a stejně tak je chci i sdílet. Nezbytnou součástí mé osobnosti je originalita a autentičnost, a podle toho se i oblékám. Co je pro jiné extravagance, je pro mě přirozenost.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu