Návrhářka opouští dům, v němž pracovala od roku 1996.

Sarah Burton, kreativní ředitelka Alexander McQueen, opouští značku

Návrhářka opouští dům, v němž pracovala od roku 1996.
Oli Egler
——
12. září 2023

Foto: Getty Images

Bývalá pravá ruka zakladatele značky, Sarah Burton, po 13 letech v čele domu opouští svou pozici. Nadcházející přehlídka v rámci Paris Fashion Week bude jejím posledním počinem pro značku. Pro Kering se tak jedná o další kolo „škatulata, hejbejte se“ – krom toho, že v září odchází dlouholetý CEO Gucci, Marco Bizzarri, sám ředitel McQueen, Emmanuel Gintzburger, přijal pozici ve Versace (nyní pod Capri holdings).

Burton pracovala po boku Lee Alexandra McQueena od roku 1996, když k němu nastoupila na stáž, a již o čtyři roky později byla jmenována vedoucí dámské oděvní divize. Kormidlo nad kreativní vizí celého domu převzala v roce 2010 po smrti zakladatele, a byť mnozí pochybovali o její schopnosti nahradit samotného McQueena, Burton byla nejen schopna udržet značku naživu, ale zároveň ji transformovat do jednoho z nejvýdělečnějších brandů skupiny Kering a udržet na pozici nejpopulárnějších brandů.

V roce 2011 vytvořila svatební šaty na svatbu vévodkyně Kate Middleton a prince Williama, téhož roku byla oceněna cenou návrháře roku od British Fashion Council a o rok později Řádem britského impéria. V následujících letech se značka stala nejrychleji rostoucím brandem pod vlajkou společnosti Kering, a to i díky tomu, že vytvořila nesmrtelný IT kus v podobě luxusních tenisek za 500 €.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu