„The best of“ momenty Alessandra Michele v Gucci

Nejlepší kolaborace, oblíbené looky z Met Gala, ikonické kusy z nejvýznamnějších přehlídek i momenty, které málem značku stály její dobré jméno.
Oli Egler
——
25. listopadu 2022

Foto: Gucci

Letošní kulatiny mají nejspíš pro Alessandra Michela hořkosladkou pachuť – po sedmi letech u kormidla Gucci (kterým předcházela více jak dekáda anonymní práce v ateliéru) návrhář opouští loď, kterou dopravil až na vrchol módního Olympu. S jeho vizí se značka stala útočištěm pro eklektické romantiky a stylové geeky, jejichž avantgardní maximalismus se stal novodobou uniformou masového trhu.

Rozhodl se z Gucci udělat moderní subkulturu, zakládající se na echu minulých dekád a umocněnou popkulturními referencemi – ať už šlo o filmy (The Shining), hudbu (Dapper Dan a jeho renesance hiphoperského stylu), nebo historické #it kusy domu (floral print vytvořený pro Grace Kelly). Od jeho nástupu na sebe proto značka takřka po každé přehlídce strhávala veškerou pozornost médií. Jeho show jste mohli milovat nebo nenávidět, ale nikdy vás nenechaly chladnými. To samé platilo i u reklamních kampaní nebo v rámci red carpet momentů, a především na Met Gala. Vsázel na své silné koně, kteří se stali neoficiálními ambasadory a tvářemi značky – Jareda Leta, Lanu Del Rey, Dakotu Johnson, Harryho Stylese nebo duo Rihanny a A$AP Rockyho.  Pojďme si připomenout nejvýznamnější momenty (teď již bývalého) kreativního ředitele Gucci.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu