Alessandro Michele nejspíš opouští Gucci

Kreativní ředitel, který dostal italský dům na vrchol nejpopulárnějších světových značek bude zřejmě opouštět svou pozici po dlouhých (a velmi produktivních) sedmi letech.
Oli Egler
——
23. listopadu 2022

Foto: Getty Images

Již od úterního večera jsou jak módní žurnalisté tak i fanoušci brandu na pozoru – již několik zdrojů totiž naznačilo, že by měl být Alessandro Michele nahrazen „novou krví“ v rámci Gucci. Podle anonymního zdroje na webu WWD je na vině to, že Michelle nebyl schopen splnit očekávání v rámci výrazné změny designu domu tak, jak si to přálo vedení. Jiné zdroje tvrdí, že generální ředitel společnosti Kering (vlastnící Gucci), François-Henri Pinault si nyní přeje brand nasměrovat zcela jiným směrem.

Od výměny kreativního ředitele značky Bottega Veneta Daniela Lee, který byl koncem roku nahrazen návrháře Matthieu Blazy se zřejmě jedná o nejvýznamnější změnu v celém konglomerátu. Michelle, který pro značku pracoval od začátku milénia a převzal její kormidlo od roku 2015 byl považován za duši značky Gucci a modlu novodobého eklektismu v pánské a dámské módě. Přivedl značku k tak masivnímu úspěchu, který se mohl srovnat pouze s érou Toma Forda.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu