Luxusní nomádismus v podání Louis Vuitton Resort kolekce 2023

Zapomeňte vše, co jste doposud znali jako luxusní athleisure. Na řadu přichází objemný maximalismus s nádechem ceremoniálního oděvu a metalické barvy alá solární panely. Obraz žen je inspirován bájnými Amazonkami a superhrdinkami, které se vydávají tam, kam lidská noha doposud nestoupila.
Oli Egler
——
13. května 2022

Zdroj: Louis Vuitton

Resortní kolekce francouzského domu Louis Vuitton v kalifornském La Jolla v San Diegu nás navnadila na příští dovolenou, kterou očividně budeme moci trávit na Marsu. Nebylo to náhodou, že se přehlídka konala právě v prostorách Salk Institutu, kde tentokrát došlo k symbolickému propojení vědy s uměním. Brutalistický design tohoto amerického (či dokonce světového) skvostu na pozadí zapadajícího slunce vytvořil dokonalé prostředí pro futuristickou kolekci kreativního ředitele dámského segmentu domu, Nicolase Ghesquière.

Kalifornská krajina, mix pouštního a přírodního, sportovních a technických elementů vytvořily celek reflektující luxus zítřka. Ghesquière dovedl oblíbený athleisure na novou úroveň takřka ceremoniálního oblečení, čemuž odpovídalo i zpracování metalických, kaskádových sukní a topů s velkými rameny (také v tom vidíte podobu ramenních chráničů na americký fotbal?). Ty byly kombinovány s lněnými harémkami, navrstvenými o koženou páskovou sukni, čímž budily dojem vesmírného nomáda. Styling nám připomněl nedávný filmový trhák DUNE, a nalézt jsme mohli i odkazy bájných Amazonek či Star Wars, naznačující spíše dystopický charakter návrhářovy vize budoucnosti.
Metalické barvy s holografickým nádechem odrážející svit pouštního slunce budily dojem solárních panelů, které odkazovaly na Kalifornskou krajinu – ta se za dob pandemie stala novým domovem designéra. Masivní bolera uzavírající kolekci nabraly podobu kite draků, které vyzývaly k objevování nových dálek, a evokovaly slova písně Fly me to the moon, nebo pro tentokrát – Fly my to the Mars…

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu