Balenciaga oznámila návrat do světa couture

Po neuvěřitelných 53 letech představí Balenciaga couture kolekci, a to v režii kreativního ředitele Demna Gvasalia.
Lucie Švábenská
——
21. května 2021

Foto: IMAXtree

Couture kolekce jsou ztvárněním snů a fantazie. K těm se nyní po dlouhých 53 letech vrací i módní dům Balenciaga. Svou couture kolekci představí již tento červenec, a to v jednom z historických salonů tohoto domu. Jedná se o plně zrekonstruovanou verzi původního couture salonu samotného zakladatele značky Cristóbala Balenciaga, který byl po dobu 50 let uzavřen, ačkoli se v přízemí stále nachází obchod této značky.

Kolekce je velmi očekávanou událostí. Poslední couture kolekci představil v roce 1968 zakladatel značky Cristóbal Balenciaga. Nyní ale díky úspěšnosti, prodejům a kreativní síle značky, za což připadají zásluhy kreativnímu řediteli Demnovi Gvasalia, může brand investovat do nových oblastí. 

Gvasalia se k domu Balenciaga připojil v roce 2015. Před tímto krokem byl spojován s módním domem Louis Vuitton nebo se svou vlastní značkou Vetements, ze které v roce 2019 odešel, aby se mohl plně věnovat právě módnímu domu Balenciaga a jeho plánům do budoucna – jako nadcházejícímu návratu do světa couture. 

„Haute couture je samotným základem tohoto domu, takže je mou kreativní a vizionářskou povinností přivést couture zpět,“ řekl kreativní ředitel Demna Gvasalia. „Couture je pro mě neprozkoumanou formou tvůrčí svobody a platformou pro inovace. Nabízí nejen další spektrum možností krejčoviny, ale také přináší moderní vizi domu Balenciaga zpět k jeho kořenům.“

Další skvělou zprávou je i to, že se ve Francii pomalu, ale jistě pandemická situace uklidňuje. Osobní účast na přehlídkách by se tak mohla obnovit a Balenciaga by tento významný okamžik oslavila jak se sluší a patří.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu