Christian Louboutin uvádí speciální kolekci, jejíž výtěžek půjde na charitu

Rasismus je bohužel stále aktuální téma a bojovat se proti němu rozhodli i Christian Louboutin, Idris Elba a Sabrina Dhowre Elba. Výtěžek z jejich nové společné charitativní kolekce půjde pěti organizacím bojujícím proti rasistickému násilí.
Lucie Švábenská
——
7. června 2021

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Na světě je stále mnoho věcí, za které je nutno bojovat, které je třeba připomínat a do jakých se zapojovat, a tím pomáhat. Jedním z těch hlavních je rasismus, ve kterém chce ke změně přispět i Christian Louboutin. 

Ten se se svými přáteli Idrisem Elba a Sabrinou Dhowre Elba rozhodl vytvořit speciální kolekci, jejíž cílem nebude uhranout těmi nepohádkovějšími designy, ale podpořit řadu organizací, jež usilují o prevenci rasové nespravedlnosti. Celá kolekce je výstižně nezvaná Walk A Mile In My Shoes. Projekt vznikl na základě myšlenky připomenout a opět upozornit na problémy, které vyvstaly na povrch loni v létě po smrti George Floyda, ale nyní tato pozornost bohužel upadá. Tomu chce Christian zabránit a využije k tomu to, co má a umí nejlépe – svůj talent, jméno a vliv.

Kolekce obsahuje jak dámské, tak pánské páry bot a její výjimečnost je patrná hned na první pohled. Název projektu/kolekce je na nich napsaná. 

Vše vzniklo nejen pro vytvoření opětovné diskuze nad tímto celosvětovým problémem, ale také kvůli zisku z prodeje, který půjde celý charitám zaměřeným na prevenci rasové nespravedlnosti ve Velké Británii, USA a v Africe.

Kolekce „Walk A Mile In My Shoes“ bude k dispozici od 16. června.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu