Ann Demeulemeester FW2023: (uni)Sex is back!

Ludovic de Saint Sernin pro Demeulemeester aplikuje hypersexualitu fordovského Gucci, přičemž také vzdává hold zakladatelce domu svým „Love letter to Ann“.
Oli Egler
——
6. března 2023

Foto: Imaxtree

Debutová kolekce nového kreativního ředitele Ludovica de Saint Sernina zřejmě zařadila belgickou značku zpět na mapu módního světa. Je třeba s lítostí uznat, že s odchodem zakladatelky domu z pozice kreativní ředitelky (a také s radikální změnou trhu spojenou s omlazením kupním síly) jméno členky Antverpské šestky upadlo do zapomnění. Od odchodu designérky letos uplynulo deset let. Přesně před dekádou napsala Demeulemeester děkovný dopis svým kolegům, a tím předala svou značku do jejich rukou. De Saint Sernin proto pojal kolekci coby „Love letter to Ann“ – onen bílý look uzavírající kolekci s brkem místo bralette podprsenek zároveň symbolizuje novou kapitolu domu. V módním světě se však považuje za neuctivé nevzdat ve své debutní kolekci (alespoň částečný) hold zakladateli domu. De Saint Sernin se proto ponořil do archivu a navázal tam, kde Demeulemeester skončila.

Androgynní looky zcela eliminující hranice mezi ženským a mužským tak evokovaly vizáž Patti Smith (velkou múzu de Saint Sernin a také klientku domu). „Jin“ hedvábných šatů, vlněných body a průhledných blůz vyrovnával „jang“ kožených kostýmů, zúžených (a přitom uvolněných) prodloužených sak a zavazovacích košil ve stylu Dennise Rodmana. Vše v čistě minimalistickém provedení, kladoucím důraz pouze na tělo samotného nositele. Pakliže Demeulemeester preferovala jakýsi francouzský „anti-muse“ styl s příměsí punkové poezie, nový kreativní ředitel naopak vkládá do ready-to-wear kolekce drobný couture element, který domu (prozatím) sluší…

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu