Slavní kozorozi týdne. Co ještě nevíte o Kate Middleton nebo Orlandu Bloomovi?

Liam Hemsworth se skoro stal bájným Thorem místo svého bratra a jídlo má podle návrháře Rafa Simonse unikátní schopnost lidi spojovat.
Alice Filatova
——
9. ledna 2023

Foto: Getty Images

Kate Middleton 
9. ledna 1982

Nehledě na snahu držet svůj osobní život co nejdále od veřejnosti se jméno vévodkyně z Cambridge vyskytuje ve světových médiích v posledních dnech až moc často. Důvodem je velmi agresivní a hlasité PR spojené s vydáním knihy Spare, kterou napsal její švagr. Navzdory tomu, že v minulosti vyjádřil princ Harry přání zachovat si své soukromí, je toho kniha absolutním opakem – sdílí v ní krom důvěrných informací a svých vzpomínek na vojenskou službu v Afghánistánu také (zřejmě traumatický) zážitek ze svého mládí, který vyústil v nechvalně známé titulky „Harry the Nazi“ britských novin v roce 2005. 

Fun fact: Kate Middleton je známá svým velmi aktivním životním stylem a také strohou low carb dietou. Velký důraz klade i na kvalitní beauty produkty – jeden z nich dokonce doporučila bývalé první dámě Ameriky, Michelle Obama. Jedná se o pleťový gel Supreme s obsahem organické obdoby botoxu. Ten se podle vizážisty Obama následně dostal do jejího beauty kitu, který již neopustil.

Raf Simons
12. ledna 1968

Jednou z největších zpráv loňského roku bylo pro módní průmysl a jeho insidery to, že se Raf Simons rozhodl po skoro třech dekádách uzavřít svou značku. Mnozí módní redaktoři a kritici se domnívají, že to byl právě Simons, kdo změnil směr moderního menswear a daroval nám novou estetiku. Tu bude sice aplikovat nadále i v italském domě Prada, kde působí společně s Miucci Prada jako kreativní ředitel, ale absolutní kreativní svobodu vlastního domu již k dispozici mít nebude. 

Fun fact: V rámci příprav na fashion week požádal návrhář svou osobní šéfkuchařku, Charlotte Joosen, aby vařila pro něj a celý jeho tým. Podle ní tým pracoval až 16 hodin denně a Simons trval na tom, aby všichni jedli vyvážená jídla čtyřikrát denně – a to taková, která dodají energii a pozvednou ducha. „Mají v ateliéru velký čtvercový stůl pro 20 lidí, a pokud přijdou hosté, Raf je vždy pozve, aby zůstali na oběd nebo večeři. Židle se vždy přesunou tak, aby všichni hosté pohodlně seděli pospolu. Raf trvá na tom, aby všichni jedli společně, a on si tak udělá čas na odpočinek a povídání si o jiných věcech. Jídlo lidi spojuje ve chvíli, kdy se mohou uvolnit a užívat si života, což je i moje filozofie,“ řekla Joosen v jednom ze svých interview.

Orlando Bloom
13. ledna 1977

Posledním velkým projektem byl pro herce seriál Carnival Row, který společně s modelkou Carou Delevingne natáčel v Čechách. A po jeho oficiálním ukončení se Bloom vrhá na další projekty – fanoušky potěší, že participuje na projektu Gran Turismo – filmu založeném na skutečné události splněného snu dospívajícího hráče hry Gran Turismo, který se díky svým herním dovednostem a výhře v řadě soutěží společnosti Nissan stal skutečným profesionálním závodníkem.  

Fun fact: Bloom se před svým synem Flynnem snažil dlouho tajit svou slávu. Chtěl pro syna maximálně „normální dětství“, a dokonce si dal pauzu od své kariéry, aby se mohl více věnovat výchově. To, že má otce piráta, tak Flynn zjistil až později, když už Bloom nemohl svou účast v tak populárním filmu jako Pirates of the Caribbean (Piráti z Karibiku) skrývat.

Liam Hemsworth
13. ledna 1990

Jednou z největších novinek loňského roku bylo pro herce jeho jmenování jako nového představitele hlavního hrdiny Geralta of Rivia v seriálu The Witcher (Zaklínač). Roli po Henrym Cavillovi převezme v nově připravované čtvrté řadě, která bude tzv. prequelem – tedy bude předcházet událostem z minulých řad. O něco dříve jej uvidíme ještě v akčním filmu Land of Bad, kde si zahraje po boku Russela Crowa a Mila Ventimiglia. 

Fun fact: Liam byl jedním ze čtyř nebo pěti herců, kteří se dostali do finálního výběru na roli Thora. Jeho bratr Chris šel také na konkurz, ale již nedostal odpověď. V té samé době natáčel horor Cabin In The Woods s producenty Avengers, Joshem Whedonem a Drewem Goddardem. Ti jej přiměli k tomu, aby to zkusil znovu, a tak se stalo. Chris měl oproti svému bratrovi velkou výhodu, a to věk. Liamovi tehdy bylo sotva 20 let, kdežto Chris měl náskok 7 let.

Nina Ricci
14. ledna 1883 – 29. listopadu 1970

S vyslovením jména této návrhářky se mnohým vybaví hlavně její parfémy, které patří mezi nejpopulárnější vůně po dnešní den. Ve skutečnosti však její značka, kterou řídil její syn Robert, sehrála velkou roli v poválečné době – nebýt Roberta Ricciho, haute couture by možná ani neexistoval.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu