SLAVNÉ VÁHY TOHOTO TÝDNE: CO JEŠTĚ NEVÍTE O GWYNETH PALTROW NEBO HALSEY?

Zachary Levi zpívá v dětských pohádkách a Brie Larson dokonce vydala pop-album předtím, než se zcela ponořila do herectví.
Alice Filatova
——
26. září 2022

Gwyneth Paltrow
27. září 1972  

Držitelka Oscara se na stříbrném plátně již neobjevuje tak často jako dříve – po své roli Pepper Potts v posledních Avengers: Endgame (2019) se rozhodla zcela ponořit do své lifestyle značky Goop. Ta se za posledních několik let proměnila v hotový kult – Paltrow pod její hlavičkou natáčí kulinářské pořady, terapeutické meditace, a dokonce své příznivce učí i správné „sebelásce“. Stala se také velkou ambasadorkou zdravého životního stylu, kdy káže pouze „clean“ kosmetické produkty a také zdravou bio stravu. Dokonce účinkovala jako host v netflixovém kulinářském pořadu svého kolegy Jona Favreau (režiséra Iron Mana 1 a 2 a také představitele role Happyho) s názvem The Chef Show.   

Fun fact: Herečka již dlouhá léta propaguje striktně zdravou a organickou stravu, nad kterou stále kroutí hlavou mnozí doktoři i nutriční poradci. Hory zeleniny, džusy, žádné přidané chemikálie a pochopitelně ani cukr. Vydala dokonce čtyři kuchařky, kde se se svými fanoušky dělí o postupy a rady. Po pandemii však ze svých ortodoxních zásad slevila – v interview pro The Independent přiznala, že jela na dovolenou do Itálie, kde se nechala rozmazlovat těstovinami, sýry a dobrým vínem – a že nikdy nebyla šťastnější.

Thom Browne  
27. září 1965   

Existuje jen malá hrstka amerických návrhářů, kteří se mohou pochlubit stejně velkým vkladem do historie módy jako francouzští mistři. Mezi těmito jmény rozhodně najdeme Toma Forda, Daniela Roseburry i Thoma Brownea, který si podmanil celý svět svým rebelským přístupem k modernizaci pánské uniformy. Jeho přehlídky se pro mnohé staly novým divem světa, který každý musí alespoň jednou v životě (a alespoň na obrazovce) vidět. Není proto divu, že z newyorského fashion weeku se letos přesouvá do Paříže, kde 3. října předvede svou novou dámskou kolekci. 

Fun fact: Jeho značka nemá zcela oficiální logo. Místo toho používá jen své jméno a tři pruhy – červený, bílý a modrý – které se staly jeho poznávacím znamením. Můžeme je vždy najít v kolekci, a to ať už jako print na materiálu, nebo pouze coby dekorativní prvek.

Naomi Watts
28. září 1968   

Příznivci thrillerů se letos mohou těšit na tuto britsko-australskou herečku ve filmu Goodnight Mommy. Příběh dětí, které zjišťují, že po rekonstruktivní operaci obličeje se pod bandážemi nejspíš neskrývá jejich matka, ale zcela cizí žena, slibuje velkou dávku napětí s jiskrou hororu. Na co se však ortodoxní filmoví fanoušci těší nejvíce, je projekt Feud, který má dorazit příští rok. Bude se jednat o seriál, který se zaměří na slavné hollywoodské spory, jež se dostaly na přední stránky všech amerických médií. V rolích proto nesmí chybět všichni A-list herci jako Jessica Lange, Susan Sarandon, Stanley Tucci, Catherine Zeta-Jones, Diane Lane, Kathy Bates nebo nejslavnější teenage hvězda 80. let a hlavní hrdinka legendárního filmu Breakfast Club, Molly Ringwald.   

Fun fact: Naomi Watts je nejlepší kamarádkou Nicole Kidman. Seznámily se již na střední škole a obě měly stejné ambice – prorazit v Hollywoodu. Jejich přátelství se ale velmi silně utužilo až po společném projektu s názvem Flirting (1991) – od té doby se dvojice stala takřka nerozlučnou.

Zachary Levi
29. 9. 1980

Od té doby, co se Zachary Levi stal součástí Marvel Universa, má víc než napilno. Jen letos se účastní pěti různých projektů a příští rok proběhne premiéra dalších sedmi. Co ale jeho fanoušky zajímá nejvíce, je pochopitelně nový superhrdinský blockbuster Shazam! Fury of the Gods, na jehož premiéru si počkáme až do roku 2023. 

Fun fact: Levi je zcela nepřehlédnutelným mužem, a v Hollywoodu je navíc oceňovaný i pro svůj hlas. Krom toho, že ho propůjčuje televizním a filmovým animovaným postavám, je také skvělým zpěvákem. Pokud jste příznivci Disney pohádek a pamatujete si příběh dlouhovlasé Rapunzel z Tangled, tak si možná vzpomenete na velmi povědomý hlas jejího společníka Flynna. Všechny písně nazpíval Levi, a není proto divu, že se o něj filmoví režiséři přetahují s těmi broadwayskými.

Halsey
29. září 1994

Zpěvaččino jméno se letos skloňovalo v novinách častěji než obvykle. Prvním důvodem byla její malá řada AF94, která byla letos vydána značkou About-Face (tu zpěvačka založila vloni). Druhým důvodem byl její nový single So Good. Na konci letošního května zpěvačka na Twitteru a TikToku oznámila, že její nahrávací společnost Capitol Records zdržuje vydání nového singlu, který byl společně s klipem připraven ke spuštění již v dubnu. Podle ní se však společnost rozhodla nejprve otestovat na TikToku to, jak moc bude píseň virální, a teprve pak ji ve velkém pustit do světa. Společnost se pod tlakem omluvila a píseň vydala 9. června.   

Fun fact: V interview pro Rolling Stone prozradila, že hraje na 8 hudebních nástrojů. Vše začalo písní „Memory“ z muzikálu Cats, kterou ji babička naučila hrát na klavír. Následně zpěvačka vystřídala housle, violu a cello předtím, než se ve čtrnácti letech vrhla na elektrickou kytaru.

Marion Cotillard
30. září 1975   

Překrásná herečka, která je oceňovaná jak v rodné Francii, tak i v Hollywoodu, bude v příštím roce opět participovat na těch největších projektech. Již letos ji uvidíme v seriálu Extrapolations – zřejmě další dystopické antalogii na klimatické změny, kde se mají objevit největší hvězdy jako Meryl Streep, Tobey Maguire, Forest Whitaker nebo Kit Harington. Oznámena také byla její účast ve filmu The Brutalist, kde se objeví po boku Sebastiana Stana, Vanessy Kirby a Joela Edgertona.    

Fun fact: Cotillard má narozeniny ve stejný den jako Monica Bellucci. Není to však jediné, co tyto dvě herečky spojuje – Cotillard přebere po své italské kolegyni roli Kleopatry v nové adaptaci Asterixe a Obelixe. Předešlá verze z roku 2002 v hlavních rolích s legendární dvojicí Gérardem Depardieu a Christianem Clavierem se stala jednou z nejoblíbenějších moderních francouzských komedií všech dob.

Brie Larson
1. října 1989

V létě příštího roku se fanoušci Marvel Universa dočkají nového filmu s názvem The Marvels, kde se po boku Brie Larson coby Captain America také objeví Ms America – tato postava totiž dostala samostatný seriál na Disney+ a dostala do popředí jméno herečky Iman Vellani. Nedávno byly také oznámeny další dva projekty, mezi nimiž bude i film založený na skutečných událostech agentky CIA a jejího života v utajení.     

Fun fact: Předtím, než se Larson stala herečkou, měla našlápnuto na kariéru popové zpěvačky. V roce 2000 vystupovala na turné svého kolegy Jesse McCartneyho a o pět let později vydala svou první desku s debutovým singlem She Said. Nahrávky můžete stále najít na YouTube anebo si stačí vzpomenout na film Scott Pilgrim vs. The World.

Virgil Abloh
30. září 1980 – 28. listopadu 2021  

Své dvaačtyřicáté narozeniny by letos oslavil návrhář Virgil Abloh. Celý módní svět byl šokován jeho předčasnou smrtí v loňském listopadu, stejně tak jako i zpětnou informací o jeho dlouhém boji se zákeřnou nemocí. Abloh po sobě zanechal obrovský odkaz, který se odrazil nejen v módě, ale i v designu a vnímání umění. Letos v červnu brooklynské muzeum vytvořilo speciální výstavu s názvem Virgil Abloh: „Figures of Speech“, která pro návštěvníky z celého světa potrvá až do konce ledna příštího roku.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu