OSLAVENCI TÝDNE: CO JEŠTĚ NEVÍTE O RENÉE ZELLWEGER ČI GAL GADOT?

Regé-Jean Page hrál pravděpodobně v Harry Potterovi a Penélope Cruz se nedozvěděla o nominaci na Oscara, protože si změnila číslo a nikdo se její nemohl dovolat.
Linda Svobodová
——
24. dubna 2023

Getty Images

Renée Zellweger

25. dubna 1969

Herečka Renée Zellweger se proslavila především rolí Bridget Jones ve filmové trilogii – Deník Bridget Jonesové, Bridget Jonesová: S rozumem v koncích a Dítě Bridget Jonesové. Zellweger musela do role přibrat – po dodržování speciální „diety“ nabrala 13 kilo. Za zmínku stojí ovšem také její role ve válečném dramatu Cold Mountain (Návrat do Cold Mountain), v muzikálu Chicago či ve snímku o sportovním agentovi s názvem Jerry Maguire v hlavní roli s Tomem Cruisem. V nadcházejícím snímku Zellweger opět ztvární postavu jménem Jones, ale tentokrát se bude jednat o Casey. Dříve profesionální hráčku golfu, která se kariéry vzdala na úkor svého manžela. Jednoho dne se ovšem probudí a zjistí, že manželství upadá, syn odchází na vysokou, a Casey se tak rozhodne oprášit své hole.

Fun fact: Herečka měla v dětství spíše chlapecké záliby než ty dívčí. Byla vášnivou fanynkou sportu a na střední škole hrála basketbal, fotbal a baseball.

Channing Tatum

26. dubna 1980

Americký herec, tanečník a model Channing Tatum se na herecké výsluní dostal díky píli a vytrvalosti. Jeho začátky totiž byly v hudebních videích, kde byl obsazován jako tanečník, v televizních reklamách například pro Pepsi a pracoval také jako model pro Armani. Časem se pak ukázal i v několika snímcích, jako je známá komedie o dvojici policistů 21 Jump Street, kde hraje po boku Jonaha Hilla, v thrilleru White House Down (Útok na Bílý dům) či v životopisném sportovním dramatu Foxcatcher (Hon na lišku), kde hraje také komik Steve Carell z populárního britského seriálu The Office (Kancl). Tatum ale samozřejmě zazářil i v několika tanečních snímcích, mezi něž patří několik dílů komedie Magic Mike (Bez kalhot) či romantický taneční film Let’s Dance. Videt bychom ho pak měli i v dalších připravovaných snímcích, a to v Project Artemis, Pussy Island nebo filmu o dvou pilotech, Wingmen.

Fun fact: Tatum dříve pracoval ve školce pro štěňata! Jeho náplň tak zahrnovala starat se o ně, dávat jim léky a hrát si s nimi celý den, což podle herce bylo na jeho práci to nejlepší.

Regé-Jean Page

27. dubna 1988

Britský herec, který se po první řadě Bridgeton stal novým světovým sexsymbolem, byl nějakou dobu považován za jednoho z nejnadějnějších adeptů na nového Jamese Bonda. Doposud ale nebylo rozhodnuto o nástupci Daniela Craiga. Loňský The Gray Man se chystá na zřejmě největší projekt po Lord of The Rings, a to Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves. Jedná se o filmovou adaptaci stolní fantasy hry ze 70. let, která byla v Čechách populární pod názvem Dračí doupě. Premiéra je naplánována na letošní rok a v hlavních rolích uvidíme Chrise Pinea (Star Trek), Michelle Rodriguez (Fast & Furious), Hugha Granta (Notting Hill) nebo Sophii Lillis (IT). 

Fun fact: Herec byl filmovými slídily vypátrán ve filmu Harry Potter And The Deathly Hallows Part 1. V jeho filmové databázi však není tato role uvedena, byť svou participaci na projektu potvrdil mrkajícím smajlíkem na Twitteru jednoho fanouška, který sdílel screenshot z filmu.

Penélope Cruz 

28. dubna 1974

Než se španělská herečka Penélope Cruz dostala do filmové branže, účinkovala v několika videoklipech španělské popové skupiny Mecano. Jejím filmovým debutem byla komedie Jamón, jamón (Šunka, šunka) a její další snímek Belle Époque dokonce získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film. V roce 2001 se pak Cruz objevila po boku Toma Cruise, a to v romantickém snímku Vanilla Sky (Vanilkové nebe), a o pět let později ve španělském dramatu Volver z dílny režiséra Pedra Almodóvara. Nesmí se opomenout ani její postava Angeliky v Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna), kde si zahrála po boku Johnnyho Deppa již podruhé. Prvním společným snímkem bylo totiž krimi Blow (Kokain). Minulý rok se pak začala natáčet romantická komedie Paris Paramount, kde si zahraje také Scarlett Johansson či Owen Wilson a režisérka si vyžádala přibližně 130 milionů dolarů. Ve vedlejší roli pak Cruz uvidíme v životopisném snímku o italském automobilovém závodníkovi Enzu Ferrarim.

Fun fact: Penélope se o své nominaci na Oscara v roce 2010 dozvěděla až s hodinovým zpožděním, a navíc po vyhlášení. Důvodem nebyla chyba pořadatelů, ale to, že si pár dnů předtím změnila telefonní číslo a nikdo se jí nemohl dovolat.

Gal Gadot

30. dubna 1985

Herečka měla ke kariéře našlápnuto už v rodné Izraeli. V osmnácti letech se totiž stala Miss Izrael a nato strávila dva roky v armádě (v Izraeli mají  povinnou vojenskou službu i ženy). Gadot to ovšem bere jako pozitivum pro svou hereckou kariéru, jelikož jí výcvik pomohl s rolí Gisele ve franšíze Fast & Furious (Rychle a zběsile). Herečka si zahrála rovnou ve třech dílech, ve kterých navíc všechny akrobatické kousky dělala sama. Mezi její další známé snímky patří také Wonder Woman a stejnou roli si zopakovala ve filmu natočeném na motiv komiksů Justice League (Liga spravedlnosti). Dále si zahrála také v akční komedii Red Notice po boku Ryana Reynoldse a Dwayna Johnsona nebo v detektivním snímku Death on the Nile (Smrt na Nilu), natočeném podle knižní předlohy spisovatelky Agathy Christie. V budoucnu pak Gadot ztvární nejen roli Kleopatry, ale také zlé královny ve Sněhurce či si zahraje v thrilleru Heart of Stone a v pokračování Wonder Woman 3.

Fun fact: Gadot přiznala, že její příprava na roli Wonder Woman byla náročnější než její armádní výcvik. Tréninky totiž zahrnovaly šerm, kung-fu, kickbox, capoeiru a brazilské jiu-jitsu. „Šest měsíců před natáčením jsem trénovala šest hodin denně. Dvě hodiny obsahovaly cvičení v tělocvičně, poté dvě hodiny bojové choreografie a jednu a půl hodiny až dvě hodiny jízdy na koni... Bylo to mnohem intenzivnější než armáda,“ uvedla herečka.

Ana de Armas 

30. dubna 1988

Kubánsko-španělská herečka Ana de Armas se minulý rok ukázala v poměrně náročné roli. Ve snímku Blonde totiž ztvárnila vzestupy i pády největšího sexsymbolu – Marilyn Monroe. I přes čtrnáct minut ovací vestoje, které proběhly na loňském Benátském filmovém festivalu, sklidil snímek rozporuplné reakce. Filmový debut ovšem Armas prožila již v šestnácti letech, a to v milostném dramatu Una rosa de Francia. Za zmínku stojí také první díl detektivky Knives Out (Na nože), kde si zahrála po boku Daniela Craiga. S Craigem si zahrála také v jeho poslední bondovce No Time to Die (Není čas zemřít). V budoucnu se pak Armas objeví (zatím) ve dvou filmech. Prvním je snímek o dvojici Cola a Sadie, která se do sebe bezhlavě zamiluje. Cole ovšem zjistí, že jeho záhadná nová láska je agentka. Ve druhém snímku Ballerina se převtělí do ženské podoby Johna Wicka a pomstí se těm, kteří zabili její rodinu.

Fun fact: Před odjezdem do Ameriky herečka mluvila pouze španělsky. Když ale přijela do Los Angeles, byla odhodlaná získat filmové role, a začala se tak učit anglicky. To se jí nakonec podařilo během dvou let. Její vůbec první anglicky mluvená role pak byla ve filmu Knock Knock.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu