From NOT to HOT aneb stříbrní lišáci Hollywoodu

Pokud se říká, že někomu prospívá puberta, tak hollywoodským mužům rozhodně prospívají šediny. Ještě jste si nevšimli, že je stříbro ve vlasech in? Připomeňme si, kteří muži věkem vyzráli „do krásy”.
Oli Egler
——
2. června 2022

Getty Images

Jeff Goldblum

Hollywoodského Silver Foxe No. 1 nikomu představovat nemusíme. Na dámské obecenstvo zapůsobil už v původním Jurském Parku – jeho odhalená hruď a ikonická lascivní póza způsobila po vynálezu memes zcela novou obsesi, která vyústila v postavení jeho sochy v nadlidské velikosti přímo v londýnském centrálním parku. Časem se však z amerického akčního hrdiny stal opravdový sexsymbol a dandy 21. století. Dnes, skoro třicet let po premiéře legendárního trháku, zdobí editorialy pánských lifestyle magazínů, navrhuje své vlastní brýle a předvádí kolekce Prada, čímž dokazuje, že muži opravdu umí zrát jako víno. Uhlazený styl, smysl pro humor, hudební talent (ano, hraje na klavír a zpívá jazz) i okouzlující vystupování mu vyneslo před dvěma lety titul nejpřitažlivějšího herce a stylové ikony nad šedesát. #HBapproved

Robert Downey Jr.

Živoucí důkaz toho, že happyendy existují i v reálném životě. Byť mu nemůžeme upřít charisma, kterým oplýval již od mládí, svého opravdového rozkvětu (i plnohodnotné pozornosti dámského publika) dosáhl až po čtyřicítce, kdy se stal prvním hrdinou novodobého Marvel Universa. Dokážete si snad představit, že by Iron Mana hrál třeba Tom Cruise, jak to bylo původně v plánu producentů? Jeho grandiózní comeback se uskutečnil takřka přes noc, kdy se s rolí miliardáře, filantropa a sexsymbolu sžil doslova lusknutím prstu, a to nejen na plátně, ale i mimo něj. Zavedl trend barevných slunečních brýlí i #TonyStark grooming styl v barber salónech. Dnes je proto naprosto oprávněně považován za jednoho z nejstylovějších mužů světa.

Chris Pine

Po premiéře Star Trek: Into The Darkness se svět rozdělil na dva tábory. Pine Nuts a Cumberbitches se stále nemohli shodnout na tom, kdo je ultimátním alfa samcem sci-fi ságy. Zatímco Benedict Cumberbatch po letech vypadá stále stejně, styl Chrise Pinea zažil masivní (r)evoluci. Ze sladkého fešáka s perfektními rysy obličeje se proměnil v impozantního šediváka s dlouhou kšticí a (Mel)gibsonovskými vousy, které jsou prý pouhým výsledkem lenosti se holit. Hot mess? Ano prosím!

Steve Carell

Komediální herec dokázal z nudně oblečeného podivína vytvořit své vlastní poznávací znamení v rámci takřka všech rolí. Ať už to bylo v americkém Office, The Anchorman, nebo The Big Short – minimalistické kostýmy byly jeho forte. V rámci posledních let se ale zdá, že si Carell opravdu vzal na srdce doporučení Ryana Goslinga ve filmu Crazy, Stupid, Love. Nasadil stylové brýle, sako vyměnil za cardigan a šedinám nechal volný průběh za výjimky pečlivého #GRUmingu. Není proto divu, že si jej americký Esquire v roce 2018 vybral na titulku coby novou ikonu panského stylu.

Pierce Brosnan

Ať si každý říká, co chce, ale pro naši generaci neexistuje žádný jiný Bond. Ani po svém špiónském důchodu však herec neztratil neodolatelný šarm a sex-appeal, který naopak jeho šediny o to více umocnily. Hladce oholenou tvář vyměnil za mušketýrský look a 007 uniformu za vestu s elegantním šátkem. Snad mi to pánové prominou, ale tento impozantní Irčan se po šedesátce stal ultimálním DILF.

George Clooney

Mnohé ženy kvůli němu začaly pít Nespresso jako divé a my se jim vůbec nemůžeme divit. Vrchní velitel kriminální jedenáctky (nebo už vlastně třináctky?) byl na top seznamu nejžádanější mužů planety po dlouhé tři dekády. Napříč lety jeho vlasy vystřídaly padesát odstínu šedi a postupem času se změnil i jeho styl – z oversize trička a 501 levisek (aka uniforma 90’s) přesedl na dokonale padnoucí obleky s méně formálním nádechem. #WhatElse?

Stanley Tucci

Jednou z nejvýraznějších hollywoodských proměn prošel představitel Nigela z filmu Devil Wears Prada. Italské kořeny mu rozhodně nikdo nemůže upřít, stejně tak ani jeho osobité kouzlo a hereckou tvárnost – s nebývalou lehkostí se z postaršího vědce mění na charismatického módního editora či extravagantního moderátora s fialovými vlasy. Stejným chameleonem je však Tucci i v reálném životě – začátkem milénia se z hubeného a ne příliš vzhledného čtyřicátníka začal měnit v elegantního fashionistu, který byl schopný jak plynně mluvit řečí smart casual, tak i s absolutní samozřejmostí nosit sytě tyrkysový sametový oblek. Svůj status jednoho z nejstylovějších herců potvrdil i v rámci vlastní show na CNN, v té jezdí po Itálii a sbírá chutě (a recepty) Středomoří.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu